18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

„Niewiele się dzieje”

Zabójca Anastazji uniknie kary?! Mecenas przekazał niepokojące wieści

05.09.2023  10:05
Zabójca Anastazji uniknie kary?
Zabójca Anastazji uniknie kary? Fot: Instagram anastazja_pati, Materiały policji

Anastazja Rubińska została zamordowana w czerwcu na greckiej wyspie Kos. W sprawie zatrzymano 32-letniego Salahuddina S. Teraz mecenas rodziny Rubińskich przekazał nowe informacje. W sprawie niewiele się dzieje, a sprawca nie przyznaje się do winy.

Anastazja Rubińska wpierw zaginęła w połowie czerwca na greckiej wyspie Kos, a niemal tydzień później znaleziono jej zwłoki owinięte w czarny worek i przykryte gałęziami. 27-letnia Polka miała spędzić tę feralną noc z 32-letnim obywatelem Bangladeszu. W jego mieszkaniu znaleziono krew i zaobserwowano go na nagraniach z monitoringu. Śledczy nie mają wątpliwości, że to on odpowiedzialny jest za zabójstwo Anastazji Rubińskiej.

Salahuddin S. oskarżony został o porwanie, gwałt i zabójstwo Anastazji. Przetransportowano go do więzienia w Pireusie już dwa miesiące temu i Banglijczyk pozostaje aresztowany do momentu procesu. Kiedy odbędzie się proces zabójcy Anastazji Rubińskiej? Mecenas rodziny nie ma najlepszych wieści w tej sprawie.

Zabójca Anastazji Rubińskiej uniknie kary? „Niewiele się dzieje”

Mecenas Jarosław Kowalewski, który reprezentuje matkę zabitej Anastazji, przekazał nowe informacje w rozmowie z portalem NaTemat. Prawnik powiedział, że wciąż czekają na termin procesu, a w sprawie niewiele się dzieje. Wcześniej donosiliśmy też o tym, że rodzina zabójcy apeluje do rządu Bangladeszu o zajęcie się sprawą swojego obywatela i sądzenie go w ojczyźnie.

Skontaktowałem się z prawnikiem, który jest na miejscu w Grecji. Cały czas mamy do czynienia z postępowaniem przygotowawczym. Nie ma jeszcze terminu procesu. Z tego, co wiem, to niewiele się dzieje. Ten proces sądowy jeszcze nie wystartował. Banglijczyk cały czas przebywa w areszcie. Cały czas nie przyznaje się do winy - mówił Kowalewski dla NaTemat.

Natomiast Zbigniew Ziobro i Mateusz Morawiecki chcieli, żeby Salahuddin S. odpowiadał za swoje zbrodnie przed polskim sądem. Mecenas wyjaśnił, że to raczej niemożliwe: „Nie będzie żadnej ekstradycji. Będzie sądzony na terytorium Grecji”, mówił dla NaTemat. Dodał, że na finał sprawy będzie trzeba prawdopodobnie poczekać około roku.

Przeczytaj więcej informacji o ZABÓJSTWIE POLKI W GRECJI.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje