18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skandal w Zabrzu

Lekarz gwałcił pacjentki. Resztę życia może spędzić w więzieniu

19.04.2019  07:58
Ginekolog z Zabrza oskarżony o gwałty
Ginekolog z Zabrza oskarżony o gwałty Fot: Śląska Policja

Lekarz ginekolog z Zabrza został oskarżony przez 26 kobiet o molestowanie i gwałty. Do nadużyć seksualnych miało dochodzić w czasie wizyt lekarskich, w jego gabinecie.

Większość życia za kratkami może spędzić 50-letni ginekolog z Zabrza. Aż 26 pacjentek oskarżyło Monzera M. o molestowanie i gwałty. Na proces mężczyzna czeka w areszcie.

Cała konstrukcja aktu oskarżenia daje możliwość wymierzenia kary łącznej do 20 lat pozbawienia wolności - mówi "Dziennikowi Zachodniemu" Wojciech Czapczyński z Prokuratury Rejonowej w Zabrzu.

Ginekolog gwałciciel

Lekarz został zatrzymany przez policję w sierpniu 2018 roku, po tym, jak jedna z pacjentek uznała, że molestował ją w czasie badania. Chwilę później zaczęło przybywać pokrzywdzonych - pacjentki Monzera M. same zgłaszały się do śledczych.

Ostatecznie aż 26 kobiet złożyło zeznania w sprawie. Część z nich lekarza oskarżyła o gwałty. Do zdarzeń miało dochodzić w różnych gabinetach lekarskich w Gliwicach, Zabrzu i Knurowie.

Mężczyzna został przesłuchany, ale nie przyznaje się do winy.

Monzer M. może trafic do więcienia na 20 lat
Czytaj także