18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Oficjalne oświadczenie Ambasady

Zaginiony Dawidek jest obywatelem Rosji. Nowe fakty w sprawie

11.07.2019  16:39
Zaginiony Dawidek jest obywatelem Rosji. Nowe fakty w sprawie
Zaginiony Dawidek jest obywatelem Rosji. Nowe fakty w sprawie Fot: Policja

Ambasada Federacji Rosyjskiej w Polsce poinformowała rosyjskie media, że 5-letni zaginiony Dawid Żukowski z Grodziska Mazowieckiego jest obywatelem Rosji. 

Grodzisk Mazowiecki i cała Polska żyją sprawą zaginionego, 5-letniego Dawidka Żukowskiego. Chłopczyk przebywał w towarzystwie taty, kiedy ślad po nim zaginął. Wiadomo już, że ojciec dziecka popełnił samobójstwo rzucając się pod pociąg - nie wiadomo, gdzie przebywa malec.

Wszyscy szukają 5-letniego Dawidka. Pojawiły się nowe fakty w tej trudnej sprawie - chłopczyk jest, wedle oficjalnych informacji - obywatelem Rosji. Informację taką pierwsza do mediów podała sąsiadka babci dziecka. To prawdopodobnie matka chłopczyka pochodzi z tego kraju. 

Dawidek jest obywatelem Rosji

Wydział konsularny ambasady monitoruje sytuację i jest w stałym kontakcie z polską policją, która prowadzi poszukiwania - powiedział rzecznik ambasady Federacji Rosyjskiej Władimir Aleksandrow.

Mundurowi wciąż apelują do wszystkich o pomoc w znalezieniu chłopca. 

Wiele wskazuje na to, że chłopiec jest teraz bez opieki osoby dorosłej. Ubrany był w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena. Wszystko wskazuje na to, że chłopiec znajduje się w okolicach Grodziska lub warszawskiego Okęcia. Każda informacja jest dla nas bardzo istotna - brzmi oficjalne stanowisko policji.

Wiadomo, że dziecko podróżowało z ojcem srebrną skodą o numerze rejestracyjnym WGM 01K9. Samochód został odnaleziony.

W sprawie może pojawić się jeszcze więcej zdumiewających faktów. Ktokolwiek widział Dawidka lub srebrną skodę jego ojca - proszony jest o kontakt z policją. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki Policji lub pod numer alarmowy 112.

Czytaj także