18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zakonnice okradły szkołę i poszły się zabawić. Zdefraudowały miliony

Redakcja
10.12.2018  11:02
Zakonnice zdefraudowały pieniądze
Zakonnice zdefraudowały pieniądze Fot: Shutterstock

Dwie zakonnice z Kalifornii okradły szkołę w której pracowały, a wyprowadzone z placówki pieniądze przeznaczyły na zabawę w kasynie. Przez 10 lat zdefraudowały nawet 500 000 dolarów.

Mary Margaret Kreuper - dyrektor szkoły katolickiej w Torrence w Kalifornii - i jej przyjaciółka Lena Lang zostały oskarżone o zdefraudowanie astronomicznej sumy pieniędzy. Kobiety przez 10 lat wyprowadziły ze szkolnej kasy gotówkę o łącznej wartości nawet 500 tysięcy dolarów (około 1 884 695 złotych!)

Sprawa wyszła na jaw, gdy Kreuper przeszła na emeryturę i w szkole przeprowadzono audyt. Szybko okazało się, że zakonnica we współpracy z koleżanką przez lata deponowała część szkolnych środków na koncie, do którego tylko one miały dostęp. Co więcej, okazało się, że wyprowadzone ze szkoły dolary przeznaczały głównie na zabawę.

Zakonnice, które na co dzień kojarzą się raczej z życiem w ubóstwie niż luksusach, wydawały skradzione ze szkoły pieniądze na wypady do kasyna i podróże. Część kwoty, której nie udało im się przepuścić, wróciła już do szkoły.

Kuria bada sprawę. Szkoła dostanie zwrot pieniędzy

Sprawą zajęła się już archidiecezja w Los Angeles i Zgromadzenie Sióstr św. Józefa (zakon, do którego należą Kreper i Lang). Obie instytucje ustalają teraz, ile dokładnie siostry ukradły
ze szkolnej kasy i jak dużo wydały na przyjemności.

Co ciekawe, przedstawiciele zakonu zapowiedzieli już, że zwrócą szkole całą kwotę, jednak archidiecezja nie ma w planach pozywać sióstr i żądać od nich zadośćuczynienia - podaje Newsweek.

ZOBACZ TEŻ:  

  • Horror w domu dziecka. Sadystyczne zakonnice torturowały 65 wychowanków
  •  Zakonnice molestowały i znęcały się nad dziećmi w domu dziecka
Czytaj także