18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kobieta ofiarą "ekstremalnej przemocy"

Dzieci dokonały zbiorowego gwałtu. Mogą uniknąć kary

11.07.2019  16:28
Imigranci i zbiorowy gwałt w Niemczech - sprawcami są dzieci
Imigranci i zbiorowy gwałt w Niemczech - sprawcami są dzieci Fot: Pixabay.com

Szokująca zbrodnia w Niemczech. W lipcu w Mülheim doszło do zbiorowego gwałtu na kobiecie. Okazało się, że jej oprawcami były… dzieci! Co gorsza, liczba takich przypadków rośnie, a nieletni gwałcą coraz częściej.

Zbiorowy gwałt w Niemczech na placu zabaw. Policja podaje, że podejrzani w sprawie są dwaj dwunastolatkowie i trzej trzynastolatkowie. Okazało się, że w przeszłości jeden z nich dwukrotnie oskarżony był o molestowanie seksualne. Pozostanie w areszcie, ponieważ istnieje ryzyko, że dopuści się kolejnego przestępstwa.

Jak podaje theguardian.com, 18-letnia ofiara gwałtu trafiła do szpitala. Rzecznik policji oświadczył, że doświadczyła „ekstremalnej przemocy”.

Nastolatkowie podejrzani o zbiorowy gwałt są narodowości bułgarskiej. W Niemczech jedynie się uczą i mieszkają. Niemieckie media podają, że zawieszono ich w prawach ucznia.

Zbiorowe gwałty w Niemczech

Być może niektórzy młodociani zwyrodnialcy nie podniosą odpowiedzialności karnej, bo zgodnie z niemieckim prawem, tę zdolność nabywa się  w wieku 14 lat. Wiele osób apeluje o obniżenie tego wieku do 12 lat, ale nie zgadza się na to federalna minister sprawiedliwości Christine Lambrecht (SPD). Jej zdaniem do pomnoszenia kary potrzeba odpowiedniego  stopnia rozwoju psychicznego.

To nie jedyny taki szokujący przypadek w Mülheim. Theguardian.com pisze, że niedawno 15-latka była napastowana seksualne przez grupę 5 nieletnich w wieku 11-17 lat. W styczniu sąd w Wuppertal uznał 8 nastolatków winnych gwałtu na 13-latce. We Freiburgu 11 mężczyzn w wieku 18-30 lat w 2018 roku zbiorowo zgwałciło 18-latkę.

Zobacz także
Czytaj także