18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dwie osoby nie żyją

Zderzenie karetki z pociągiem

03.04.2019  17:59
Karetka wjechała wprost pod pociąg
Karetka wjechała wprost pod pociąg Fot: Rafal Gaglewski/REPORTER

Do tragicznego wypadku doszło w środę na przejeździe kolejowym w  Puszczykowie. Karetka pogotowia wjechała tam pod pędzący pociąg. Dwie osoby nie żyją.

Karetka pogotowia została dosłownie zgnieciona jak puszka napoju. To efekt makabrycznego zdarzenia, do jakiego doszło na przejeździe kolejowym w podpoznańskim Puszczykowie. Tam, w środę przed godziną 16.00, w karetkę uderzył pociąg relacji Katowice – Gdynia.

Zobacz także

Karetka jechała bez pacjenta

Z informacji podanych przez działające na miejscu służby wynika, że karetka w momencie wjazdu na przejazd nie przewoziła żadnego pacjenta. Wewnątrz znajdowały się za to trzy osoby: lekarz, ratownik medyczny i kierowca. W wyniku wypadku lekarz i ratownik ponieśli śmierć na miejscu. Kierowca przetransportowany został do szpitala. Nie wiadomo jaki obecnie jest stan jego zdrowia. Jechali oni po pacjenta, którego stan zagrażał życiu.

Pociąg uderzył w  karetkę

Również PKP wydało oświadczenie. Pojawiła się w nim informacja, że zarówno pasażerowie jak i obsługa pociągu nie odniosła obrażeń. Ze wstępnych ustaleń wiadomo, że urządzenia na przejeździe działały prawidłowo. Nie wiadomo co było bezpośrednią przyczyna tragedii i dlaczego karetka pojawiła się na torach w momencie, gdy przejeżdżał pociąg. Okoliczności wypadku wyjaśni specjalna komisja.

logo Tu się dzieje