18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragiczne narodziny

Zmarła po czwartym porodzie. Prokuratura wszczęła śledztwo

02.08.2019  15:06
Zmarła po czwartym porodzie. Prokuratura wszczęła śledztwo
Zmarła po czwartym porodzie. Prokuratura wszczęła śledztwo Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

Prokuratura wszczęła już śledztwo w sprawie porodu pewnej Rzeszowianki, który zakończył się tragedią. Badane są okoliczności śmierci kobiety.

Poród powinien być wstępem do nowego, szczęśliwego etapu życia. Zdarzają się jednak tragiczne w skutkach komplikacje, które mogą doprowadzić nawet do śmierci kobiety. Tak było w przypadku 36-letniej Barbary S. 

Śmierć po porodzie

Tragedia rozegrała się w szpitalu miejskim przy ulicy Rycerskiej. Barbara S. z sukcesem powiła swoje czwarte dziecko, ale straciła przytomność dzień po porodzie i już do śmierci (mającej miejsce zaledwie kilkanaście dni później) jej nie odzyskała. Mąż zmarłej złożył zawiadomienie do prokuratury, gdyż jego zdaniem to lekarze popełnili szereg zaniedbań. 

Mężczyzna obwinia lekarzy o to, że zaszkodzili jego żonie i nie pomogli jej odpowiednio. Podobno 36-latka skarżyła się na bardzo silny ból głowy, który doktorzy mieli zlekceważyć. Kiedy straciła przytomność została natychmiast przewieziona na oddział intensywnej opieki medycznej szpitala klinicznego przy ulicy Lwowskiej w Rzeszowie. Tam zmarła.

Śledczy zabezpieczyli już jej dokumentację medyczną z obu placówek medycznych, w których przebywała. Niedługo odbędzie się przesłuchanie świadków. Na ten moment nikomu nie postawiono zarzutów.

Współczujemy najbliższej rodzinie zmarłej. 

Przeczytaj więcej
Komentarze