18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niezły gagatek

Znany muzyk wraca za kratki. Wytrzymał tylko 38 dni bez pedofilii

14.03.2023  17:12
Gary Glitter wraca za kratki
Gary Glitter wraca za kratki Fot: PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Paul Gadd, znany jako Gary Glitter, to sławny muzyk rockowy, który został skazany w 2015 roku za czyny pedofilskie. Wypuszczono go wcześniej, ale pod warunkiem ścisłego monitoringu. Po 38 dniach Glitter nie wytrzymał i złamał nałożone warunki zwalniające.

Gary Glitter, prawdziwe imię Paul Gadd, to prekursor glam rocka i sławny muzyk brytyjski, które swoje największe sukcesy święcił w latach 70. i 80. ubiegłego wieku. W 2015 roku skazany został na 16 lat pozbawienia wolności za czyny pedofilskiej na dziewczynkach w wieku 10-14 lat.

Glitter został przedterminowo zwolniony po odbyciu połowy kary, jednak pozostawał pod ścisłą obserwacją i otrzymał jasne warunki zwalniające. Niestety, muzyk nie umiał się powstrzymać i złamał postanowienia.

Gary Glitter wraca za kratki

Po wyjściu z więzienia Gary Glitter monitorowany był przez policję i służby kuratorskie, a także wyposażony został w znacznik GPS. Zamieszkał w schronisku wraz z innymi więźniami. Jednak w poniedziałek 13 marca naruszył warunki zwalniające. Miał próbować uzyskać dostęp ze swojego smartfona do dark webu, czyli tej części internetu, w której można znaleźć właśnie m.in. pornografię dziecięcą.

Oznacza to, że Gary Glitter był na wolności przez zaledwie 38 dni. Była minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii, Priti Patel, stwierdziła, że czyny Gary’ego Glittera „przyprawiają o mdłości”.

Glitter miał molestować dwie dziewczynki w wieku 12 i 13 lat, gdy zaprosił je za kulisy do swojej garderoby. Inna jego ofiara miała zaledwie 10 lat – w 1975 roku próbował zgwałcić ją w jej własnym łóżku. Zarzuty dotyczące Glittera wyszły na jaw dopiero po 40 latach.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje