18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gwłciciel uniewinniony

Sąd uznał gwałt za wypadek przy pracy. Oburzające uzasadnienie

17.03.2019  17:14
Sąd uznał gwałt za wypadek przy pracy. Szokujące wyjaśnienie
Sąd uznał gwałt za wypadek przy pracy. Szokujące wyjaśnienie Fot: Shutterstock

Polska żołnierka twierdzi, że została zgwałcona przez kolegę z pracy. Sąd uznał, że mężczyzna jest niewinny, mimo że ten przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Historię zgwałconej na poligonie żołnierki opisuje "Rzeczpospolita". Kobieta brała udział w zgrupowaniu zawodowej kadry oficerskiej, gdy została zmuszona do stosunku seksualnego.

Sprawa trafiła do sądu. Oskarżony o gwałt żołnierz od początku przyznawał się do winy. Wątpliwości nie budziły także badania i opinie lekarskie - jednoznacznie wskazywały na winę mężczyzny. Mimo to sprawca nie został skazany.

Gwałciciel niewinny. Gwałt to wypadek przy pracy

Poszkodowana odwołała się od decyzji sądu. Wtedy dowiedziała się, że dokonany na niej gwałt to wypadek przy pracy, a ponadto nie można zgwałcić kobiety, która pozostaje pod wpływem alkoholu.

Nie można osoby pozostającej po wpływem alkoholu doprowadzać wbrew jej woli do obcowania seksualnego - orzekł Sąd Okręgowy rozpatrujący sprawę.

Kobieta otrzymała jednorazowe odszkodowanie w oparciu o artykuł 5 ustawy o świadczeniach odszkodowawczych. Mówi on, że wypadkiem przy pracy jest "nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną powodujące uraz lub śmierć, które zaszło podczas lub w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych albo poleceń przełożonych".

Odszkodowanie wyniosło 3,9 tysiąca złotych. Gwałciciel nie został pociągnięty do żadnej odpowiedzialności.

Przeczytaj więcej
Komentarze