18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Dryfujące ciało"

Zwłoki w Dunajcu. Koniec poszukiwań Piotra z Barcic

Wojciech Kozicki
27.03.2023  12:19
Zwłoki w Dunajcu. Ciało zaginionego mężczyzny wyłowione z rzeki
Zwłoki w Dunajcu. Ciało zaginionego mężczyzny wyłowione z rzeki Fot: PRZEMYSLAW SZYSZKA / SE / EAST NEWS - zdjęcie ilustracyjne

Tragiczny koniec poszukiwań. Wyłowiono zwłoki z rzeki. W Dunajcu w pobliżu mostu w Kurowie odnaleziono ciało poszukiwanego Piotra z Barcic.

Koniec poszukiwań Piotra z Barcic. 32-letni mężczyzna wyszedł z domu rano 20 lutego 2023 roku. Nie było z nim kontaktu. Zaginięcie rodzina zgłosiła 22 lutego. Niestety, służby potwierdziły, że znaleziono zwłoki mężczyzny.

Zaginął Piotr z Barcic. Ciało w Dunajcu

W akcji poszukiwawczej brali udział nurkowie. Pojawiły się doniesienia o martwej osobie dryfującej Popradem. Podejrzewano, że nurt porwał ciało do jeziora Rożnowskiego. W niedzielę 26 marca w okolicach mostu w Kurowie kajakarz zauważył ciało unoszące się na wodzie. 

Potwierdzono, że z Dunajca wyłowiono ciało zaginionego Piotra z miejscowości Barcice. Jak podaje Wirtualna Polska, z powodu silnego nurtu i wysokiego stanu wody, wyławianie ciała z rzeki trwało dwa dni. Prokurator wstępnie wykluczył, by do śmierci przyczyniły się osoby trzecie. Ciało zmarłego 32-latka zostało przewiezione do laboratorium kryminalistycznego w Krakowie.

Zauważono ciało dryfujące najpierw Popradem, a później Dunajcem. Przez dwa dni strażacy, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP z Nowego Sącz i policjanci starali się je wyłowić. Niestety, silny nurt i wysoki poziom wody sprawiły, że akcję przerwano – informuje Wirtualna Polska.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także