18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

przerażające prognozy

Piekło w Polsce. Dotychczasowe upały to nic, będzie 40 stopni

Emilia Waszczuk
19.06.2019  10:53
Piekło w Polsce. Nawet 40 stopni Celsjusza
Piekło w Polsce. Nawet 40 stopni Celsjusza Fot: Pexels

Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych ostrzega - jeszcze w tym miesiącu nad Polskę nadciągną niewyobrażalne upały. Termometry pokażą nawet 40 stopni Celsjusza!

Tak gorąco jeszcze nie było. Synoptycy zapowiedzieli właśnie, że czerwiec tego roku może być najgorętszym od 200 lat. Wszystko przez ich przerażające prognozy naprawdę ekstremalnych i nieznośnych temperatur.

giphy 1

Termometry eksplodują

O tym, że m.in. Polskę czeka piekło, informuje Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych. Twierdzą, że termometry w naszej części europy osiągną rekordowe wskaźniki. W Niemczech na przykład, może to być w porywach nawet 45 stopni Celsjusza. U nas niewiele mniej - około 40!

Wszystkiemu winien ma być front znad Afryki Północnej - twierdzą synoptycy z niemieckiego Wetter.de.

Do Polski niebezpieczne temperatury dotrzeć mają w połowie lub pod koniec przyszłego tygodnia. Wstępnie szacuje się 27 czerwca. Jako że nadciągać będzie od Niemiec (wcześniej nawiedzi Hiszpanię i Francję), front przyniesie województwom lubuskiemu i wielkopolskiemu po 40 stopni Celsjusza. W cieniu.

giphy 2

Najgorętsze lato w historii

Na szczęście przewidywania ECMWF mogą się nie sprawdzić. Prognozy pogody na tydzień do przodu mają szansę się przecież mocno zmienić.

Mimo wszystko synoptycy (tym razem polscy) ostrzegają - lato tego roku może być najgorętszym w historii, a to, co odczuwaliśmy w ostatnim tygodniu, to jedynie jego przedsmak

Przeczytaj więcej
Komentarze