18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gorąc

AFRYKAŃSKIE UPAŁY wracają do Polski!

10.09.2020  09:48
Pogoda na weekend: Afrykańskie upały
Pogoda na weekend: Afrykańskie upały Fot: Vladis Chern/Shutterstock

Afrykańskie upały czekają na nas już niedługo. Pogoda na weekend będzie zupełnie nie taka, jaką na ogół przynosi nam jesień. Chwilowo i z przytupem wraca LATO!

Prognoza pogody często potrafi nas mocno zaskoczyć. Aktualnie jesień rozpoczęła się na całego, ale to nie oznacza, że już więcej nie spotkamy się z gorącem. Przeciwnie! Pogoda na weekend sprawi, że złapiecie się za głowy - wracają do nas afrykańskie upały.

Słupki rtęci wskażą... nawet ponad 30 stopni Celsjusza! Będzie to prawdopodobnie ostatni moment, w którym z takim przytupem i w pełnej krasie - przyjdzie do nas ponownie lato. Z całą pewnością wszystkie ciepłolubne osobniki zaczynają w tym momencie świętować.

Pogoda na weekend: Afrykańskie upały

Afrykańskie upały będziemy zawdzięczać zwrotnikowemu powietrzu, które nadciągnie nad Polskę w piątek i sobotę. Jeszcze dziś będzie pochmurno i chłodno, w granicach 20 stopni Celsjusza, ale już od piątku temperatury zaczną szaleć.

W kolejnych dniach idylla. Na pogodę w kraju wpływać mają słoneczne wyże z centrami nad środkową i wschodnią Europą. Układy będą zaciągać z południa coraz cieplejsze masy powietrza pochodzenia zwrotnikowego, stąd w połowie września możliwy wzrost temperatury do 30 stopni na południu kraju

- informuje Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk z serwisu TVN Meteo.

W sobotę możemy spodziewać się 20 stopni na Podlasiu, przez 24-25 stopni w centrum kraju, po nawet 27 stopni na Dolnym Śląsku. Podobnie w niedzielę w całym kraju będzie oscylowała od 19 stopni na północnym-wschodzie kraju po 25 na południowym-zachodzie Polski. Najcieplej będzie jednakże w poniedziałek - wtedy temperatury dojdą do wspomnianych na początku 30 stopni Celsjusza.

Do tego cały czas będzie bardzo słonecznie. Chyba piękniejszego scenariuszu na nadchodzący weekend nie mogliśmy sobie wymarzyć.

Przeczytaj więcej
Komentarze