18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Białe szaleństwo

ARKTYCZNE MROZY W POLSCE. Śnieg pada jak oszalały

04.12.2021  14:13
Pogoda w Polsce - śnieg i arktyczny mróz
Pogoda w Polsce - śnieg i arktyczny mróz Fot: Dmitry Demkin/Shutterstock

Polska zdobyta przez arktyczne mrozy. Śnieg pada w całym kraju, ale najbardziej zimowa aura panuje zdecydowanie w Tatrach. Czujecie już powiew Świąt Bożego Narodzenia na twarzy?

Polska jak długa i szeroka, zostaje opanowana przez zimę. Grudzień w wielu miejscach naszego kraju przyniósł nam bardzo mroźną aurę, a sytuacja zdecydowanie najbardziej świąteczna jest aktualnie w Tatrach.

Takich widoków w grudniu już dawno nie mieliśmy. Poza tym, że pada śnieg i czuć w powietrzu wszechwładną zimę, dziś w całym kraju obecne jest wyjątkowo duże zachmurzenie.

"W sobotę duże zachmurzenie będzie rosło od zachodu"- informuje synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego Anna Woźniak. "Na północy możliwe nawet całkowite zachmurzenie" - dodaje specjalistka.

Arktyczne mrozy w Polsce

Jedynie we wschodniej części kraju będzie wiele przejaśnień. Opady śniegu są spodziewane w północno-zachodniej części kraju. Natomiast na polskim wybrzeżu możliwy jest deszcz ze śniegiem, który padał tam od piątku.

Jeśli chodzi o temperaturę, najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, a arktyczne mrozy ogarną przede wszystkim Tatry. Szczególnie niebezpiecznie i zimno będzie w partiach szczytowych gór.

W partiach szczytowych odczuwalna temperatura może wynosić około minus 30 st. C

- ostrzegają ratownicy TOPR.

"W Tatrach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego, jednak silny wiatr na pewno wpłynie negatywnie na zagrożenie. Warunki do uprawiania turystyki są trudne" - możemy przeczytać w komunikacie tatrzańskich ratowników.

Czytaj także
Przeczytaj więcej