18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Brr!

ATAK ZIMY W POLSCE! Śnieg po kolana, sypie aż strach

12.10.2020  19:39
Atak zimy w Polsce
Atak zimy w Polsce Fot: ADRIAN GLADECKI/REPORTER

Atak zimy w Polsce! Jest dopiero październik, a najmroźniejsza pora roku zbliża się wielkimi krokami. Śnieg sypnął na Dolnym Śląsku z ogromną siłą. Kiedy wszyscy jesteśmy zajęci pandemią koronawirusa, w kraju pojawiają się nowe problemy - tym razem natury atmosferycznej. 

Atak zimy w Polsce już w październiku! W tym roku najchłodniejszy okres przyszedł wyjątkowo szybko. Na Dolnym Śląsku, w Kotlinie Kłodzkiej, odnotowano ogromne opady śniegu. Dla osób, które nie lubią mrozu - to będą szczególnie niekorzystne informacje.

Atak zimy w Polsce!

Na terenach nizinnych wciąż obecna jest jesienna aura, jednakże im wyżej, tym chłodniej. Szlaki górskie w Kotlinie Kłodzkiej pokryły się białym puchem, a nagrania, które można zobaczyć w internecie, mówią same za siebie. Zima jest już z nami!

W poniedziałek nad ranem doszło do pierwszych tak dużych opadów śniegu w tym sezonie. W najbliższych dniach zima ma zawitać również w niższe partie gór i do kurortów turystycznych. Trzeba przyznać, że 2020 rok potrafi nas wszystkich mocno zaskoczyć!

Chociaż pierwszy w tym sezonie śnieg już był, to aż takiego ataku zimy jeszcze nie widzieliśmy. W najbliższych dniach warunki pogodowe w górach mogą być zdecydowanie utrudnione, a do tego temperatury spadną poniżej zera.

Jeśli ktoś ma ochotę na wędrówki w tamtych okolicach, powinien pamiętać o wyjątkowo ciepłych i niezawodnych ubraniach. Przeziębienie w czasach pandemii koronawirusa może być naprawdę ciężkim przeżyciem - lepiej go unikać!

Przeczytaj więcej
Komentarze