18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Hu, hu, ha zima zła

ATAK ZIMY W POLSCE. Gruba warstwa śniegu

13.10.2021  14:51
Atak zimy w Polsce
Atak zimy w Polsce Fot: Albin Marciniak/East News

Atak zimy w Tatrach! Jeśli ktokolwiek zastanawia się, czemu zrobiło się aż tak zimno - oto odpowiedź. Na południu kraju jest już biała pora roku. Gruba warstwa śniegu pokrywa szlak prowadzący na Rysy.

Atak zimy w Tatrach już na początku października! Być może w tym roku czeka nas prawdziwa, sroga zima, skoro tak wcześnie zaczynają się tego rodzaju "atrakcje turystyczne". Całe zamieszanie wywołała fotografia, która pojawiła się na facebookowej grupie "Tatromaniak".

Atak zimy w Polsce!

Nad polskie góry bez wątpienia nadeszła zima, a szlaki i szczyty pokryte są śniegiem. Tak grubej warstwy białego puchu na początku jesieni chyba nikt się nie spodziewał, nawet najstarsi górale! Pokrywa śnieżna w Tatrach wpływa również na nasze odczucie zimna.

Zamiast polskiej, złotej jesieni w Tatrach niepodzielnie panuje zima. Z tej przyczyny Tatrzański Park Narodowy oraz TOPR ostrzegają turystów przed śniegiem, oblodzeniami, a także mgłą, które mogą przeszkadzać w wędrowaniu po górach.

Warstwa śniegu pokryła już m.in. Kasprowy Wierch, Dolinę Pięciu Stawów czy szlak na Rysy. Turystyczne, amatorskie wyprawy mogą być w takich okolicznościach przyrody wyjątkowo niebezpieczne, dlatego nie należy szarżować.

W górach sytuacja pogodowa potrafi zmieniać się z godziny na godzinę. Czekacie na nadejście zimy również w innych częściach kraju?

Zobacz także
Czytaj także
Przeczytaj więcej