18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Poniedziałek czas start

Afrykańskie upały i koszmarne burze. Realne zagrożenie

20.07.2020  09:11
Afrykańskie upały i koszmarne burze. Realne zagrożenie
Afrykańskie upały i koszmarne burze. Realne zagrożenie Fot: Andrey Solovev/Shutterstock

Pogoda w poniedziałek nie będzie dla nas najłaskawsza. Afrykańskie upały i koszmarne, niebezpieczne burze - dokładnie to nas dzisiaj czeka.

Pogoda w poniedziałek da nam się we znaki. W Polsce pojawią się afrykańskie upały. Jeśli ktoś źle znosi tak wysokie temperatury - powinien poszukać dla siebie rozsądnego schronienia.

Pogoda dziś będzie skrajna. Z uwagi na to, że burze zawsze są bardzo niebezpiecznym zjawiskiem, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Zagrożonych jest aż 13 województw.

Alerty wydano dla województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, mazowieckiego, łódzkiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

W czasie gwałtownych burz, prędkość wiatru może dochodzić nawet do 90 km/h. 

Po południu możliwe jest największe nasilenie zjawisk przed frontem i porywy wiatru mogą sięgać 100 km/h, a grad 2-4 cm. Nie można wykluczyć rozwoju trąby powietrznej. Burze będą występować już od godzin porannych, ale najsilniejsze będą popołudniu i wieczorem

- poinformowało IMGW.

Na termometrach zobaczymy minimum 29 stopni Celsjusza, a przez większość dnia ogrzewać nas będzie palące słońce. Uważajcie dziś na siebie!

Przeczytaj więcej
Komentarze