18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Alert RBC

Wiatr grozy, śmierci i trwogi opanował Polskę

21.10.2021  15:18
Alert RBC w Polsce
Alert RBC w Polsce Fot: FOT. LUKASZ KACZANOWSKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Alert RBC ma ostrzegać Polaków przed pogodowym niebezpieczeństwem. Kiedy nad naszym krajem panowanie objął niż Hendrik — takie komunikaty są konieczne. Wichury wszystkim nam dają potężnie w kość.

Niż Hendrik przyszedł do Polski i przyniósł ze sobą wyjątkowo przykrą zmianę pogody. Teraz Polacy muszą radzić sobie z wielkimi i niebezpiecznymi wichurami, które sieją grozę w całym kraju.

Alerty RBC dźwięczą w naszych telefonach i zalewają nas z sieci. Nic dziwnego — jest naprawdę bardzo niebezpiecznie! Porywy wiatru mogą dziś osiągać nawet do 100 km/h - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Alert RBC: Wichury grozy w Polsce

Zdecydowanie najmocniej powieje na północnym zachodzie i nad morzem. Alerty do mieszkańców części woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego rozsyła Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Wszystko w trosce o zdrowie i życie obywateli.

IMGW stojąc na straży naszego bezpieczeństwa, wydało rano alerty przed silnym wiatrem dla czternastu województw. Nie dotyczą one jedynie woj. lubelskiego i małopolskiego. Tylko tam jest obecnie względnie bezpiecznie.

Najbardziej skutki silnego wiatru są w tym momencie odczuwalne w woj. podkarpackim. Strażacy wyjeżdżali tylko w ciągu ostatniej doby 50 razy do usuwania skutków wichur. Usuwali z dróg i powierzchni użytkowych głównie powalone drzewa i konary.

Jak na razie nie docierają do nas informacje o ofiarach trudnej, pogodowej sytuacji. Najwięcej interwencji było w powiatach: krośnieńskim, sanockim, ropczycko-sędziszowskim oraz rzeszowskim. Starajcie się bezpiecznie przeżyć tę noc!

Czytaj także
Przeczytaj więcej