18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Burze i grad jak z horroru

Alerty IMGW i RCB. W nocy w Polsce WIATR ŚMIERCI

Wojciech Kozicki
24.06.2021  20:14
Alerty IMGW i RCB: w nocy mega burze, uderzy WIATR ŚMIERCI
Alerty IMGW i RCB: w nocy mega burze, uderzy WIATR ŚMIERCI Fot: LUKASZ SZCZEPANSKI/REPORTER/East News

Pogoda w Polsce wścieka się jak opętana. Burze, grad, podtopienia, trąby powietrzne… a to jeszcze nie koniec! Wieczorem i w nocy Polaków czekają groźne i gwałtowne zjawiska atmosferyczne. Wiatr będzie wiał z prędkością nawet 130 kilometrów na godzinę!

Alert RCB i ostrzeżenie meteorologiczne w Polsce. Pogoda w ostatnich dniach jest jak z filmu katastroficznego, właśnie przez kraj przeszła niszczycielska trąba powietrzna, ale to jeszcze nie koniec dramatu. Dzisiaj wieczorem i w nocy czekają nas gwałtowne burze z silnym wiatrem i ulewnym deszczem.

W nocy burze, grad i wiatr. IMGW ostrzega!

Jak ostrzega IMGW, najgroźniejsze i najintensywniejsze burze spodziewane są na południu, południowym wschodzie, w centrum, a później również na wschodzie. Towarzyszyć im będą silne podmuchy wiatru, grad i ulewny deszcz. Gdy nocą nad Polskę nadciągną burze z Czech, wiatr może osiągnąć prędkość nawet 130 kilometrów na godzinę.

Niemal dla całej Polski IMGW wydał ostrzeżenia i alerty meteorologiczne 3. stopnia. Dotyczą głównie burz z gradem oraz upałów. Prawie dla całego kraju obowiązują też ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gwałtownym wzrostem stanu wody wynikającym z obfitych opadów deszczu.

Fala burz, związana z tzw. wielkoskalowym układem konwekcyjnym, wkroczyła już o świcie nad Śląsk, około godziny 9:00 dotarła do centrum, a w południe przesunie się nad Podlasie. Kulminacji niebezpiecznej pogody spodziewamy się na wieczór. Wówczas ponownie może wykształcić się wielkoskalowy układ konwekcyjny który obejmie znaczny obszar południa, centrum, a potem wschodu Polski. Burze przyniosą liczne wyładowania, ulewny deszcz, grad i silny wiatr, w porywach do 110 km/h – ostrzega IMGW.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW - w nocy burze, grad i silny wiatr
Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW - w nocy burze, grad i silny wiatr Fot: IMGW
Czytaj także
Przeczytaj więcej