18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wymrozi nas na amen

W tym tygodniu powrót zimy! Nadciąga arktyczna gehenna

Wojciech Kozicki
21.04.2021  12:39
Piechotą do lata... ale powoli, bo najpierw powrót zimy
Piechotą do lata... ale powoli, bo najpierw powrót zimy Fot: KAROLINA MISZTAL/REPORTER/East News

Lato, lato wszędzie, zwariowało oszalało moje serce…  - zaczęliśmy już śpiewać. Niestety, nowa prognoza pogody znokautowała nasze nadzieje i marzenia jak Linkiewicz Godlewską. Szykujcie się na POWRÓT ZIMY!

Już jechaliśmy rowerem marzeń do lata, ale pogoda włożyła nam kij w szprychy. Jak ostrzegają meteorolodzy, z powodu frontu atmosferycznego, za którym napłynie do Polski mroźne powietrze, spodziewane jest ZAŁAMANIE POGODY! Już w czwartek rano temperatury spadną do 1-2 stopni Celsjusza, a w niektórych regionach kraju spadnie śnieg, a wiatr osiągnie prędkość 75 km/h, co potwierdza Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Piechotą do lata... ale powoli, bo najpierw powrót zimy

Miało być odmrażanie gospodarki, a tymczasem zamarznie cały kraj. IMGW ostrzega, że „od kilku dni obserwujemy, że modele numeryczne wyjątkowo zgodnie prognozują ponowne ochłodzenie w połowie tego tygodnia". Wszystko przez układ niskiego ciśnienia, który znad Skandynawii przemieszcza się nad Bałtyk. Za frontem atmosferycznym ciągnie się arktyczne powietrze, które zmrozi Polskę.

W piątek, sobotę i niedzielę, a nawet w poniedziałek, pogodę nadal będzie determinował niż z pogranicza Finlandii i Rosji oraz chłodne powietrze pochodzące z Arktyki. Na ogół będzie pochmurno, choć niewykluczone są przejaśnienia i rozpogodzenia. W całym tym okresie pojawią się przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem a chwilami nawet samego śniegu. Na szczęście opady nie będą intensywne. Temperatura maksymalna w ciąg dnia będzie utrzymywała się w okolicach 6°C-10°C. Ze względu jednak na napływające arktyczne powietrze i rozpogodzenia, w nocy i rano temperatura niemal w całym kraju będzie spadała poniżej 0°C, do nawet -3°C, -4°C przy gruncie, czyli będą występować przymrozki - podaje IMGW.

Zacznie się od Szczecina i okolic, skąd zima zacznie inwazję na cały kraj. Już teraz w północno-zachodniej Polsce obowiązują alerty pogodowe IMGW, ostrzegające przed silnym i niebezpiecznym wiatrem. Zimowa aura w Polsce utrzyma się do połowy przyszłego tygodnia.

W środę w całym kraju ma być jeszcze dość ciepło. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 14-16 stopni Celsjusza - oprócz terenów nadmorskich i podgórskich, gdzie termometry wskażą do 10-12 stopni Celsjusza. Na wschodzie, w centrum i na południu kraju możemy spodziewać się burz z przelotnym deszczem i niewielkim gradem – podaje Polsat News.

Czytaj także
Przeczytaj więcej