18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Katastrofa pogodowa! Alerty RCB!

Alarm! Tornada i burzokalipsa w Polsce!

Wojciech Kozicki
20.05.2022  22:04
Alerty RCB. Tornada w Polsce, prognoza pogody katastrofalna
Alerty RCB. Tornada w Polsce, prognoza pogody katastrofalna Fot: Rights Managed/Ardea Picture Library/East News

Uwaga, alerty RCB dla całej Polski! Wieczór i noc w piątek przyniosą niebezpieczne zjawiska meteorologiczne takie jak wyjątkowo silne burze, a nawet tornada! Pogoda w sobotę również będzie obfitowała w zagrożenia, a do tego mogą wystąpić przerwy w dostawie prądu.

Pogoda w sobotę 21 maja zapowiada się groźnie. Już piątkowy wieczór i noc z piątku na sobotę przyniosą groźne zjawiska pogodowe w Polsce. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła smsy z ostrzeżeniami. Alerty RCB dotyczą silnego wiatru i gwałtownych burz. Ostrzeżenia meteorologiczne obowiązują na terenie całej Polski.

Pogoda w weekend niebezpieczna? Ostrzeżenia IMGW, alerty RCB

Ostrzeżenia drugiego stopnia wydał także Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Pojawiła się nawet informacja o możliwych tornadach w Polsce. Alerty IMGW 1 i 2. stopnia obowiązują w piątek w nocy oraz przez całą sobotę.

Polaków ostrzegają również Polscy Łowcy Burz. Zapowiadają możliwe „bardzo intensywne burze oraz tornada”. Dodatkowo, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje, by zabezpieczyć rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr. Zdaniem RCB, w piątek w nocy i w sobotę najlepiej zostać w domu, by uniknąć zagrożenia.

Po bardzo ciepłym piątku z temperaturą do 28°C, w nocy z piątku na sobotę spodziewamy się gwałtownych burz z silnym deszczem i porywami wiatru do 85 km/h, a lokalnie nawet 100 km/h. W sobotę i niedzielę znacznie chłodniej, więcej chmur i opady deszczu – ostrzega IMGW w opublikowanej prognozie pogody na weekend.

Czytaj także