18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lepiej uważać!

Apokaliptyczna niedziela. Nadciągają niebezpieczne nawałnice

10.07.2022  11:45
Intentywne burze z gradem w Polsce
Intentywne burze z gradem w Polsce Fot: Thammanoon Khamchalee/Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi burzami z gradem. Ostrzeżenia obejmują północną część Polski i dotyczą powiatów na terenie województw kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

IMGW ostrzega przed niebezpieczną, burzową niedzielą. Od godziny 10 do godziny 18 nad Polską będą pojawiały się burze z silnymi opadami deszczu, a także gradu. Porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość do nawet 70 km/h.

Ostrzeżenia obejmują powiaty: słupski, pucki, lęborski, wejherowski, kościerski, bytowski, kartuski, kwidzyński, gdański, człuchowski, chojnicki, tczewski, stargardzki, malborski, sztumski, nowodworski, braniewski, elbląski, iławski, ostródzki, brodnicki, nowomiejski, świecki, grudziądzki, wąbrzeski, toruński, chełmiński, bydgoski, golubsko-dobrzyński, sępoleński, brodnicki i rypiński.

Burze w Polsce

Synoptycy zapowiadają, że w niedzielę prawie w całej Polsce zachmurzenie będzie umiarkowane lub duże z burzami na północy i wschodzie oraz przelotnymi opadami deszcze w pozostałej części kraju. Temperatura osiągnie od 17 st. Celsjusza na Śląsku do 20 st. na Pomorzu Zachodnim.

Wysokie temperatury wraz z upałami powrócą już w kolejny weekend. Według prognoz zaleje nas fala przeraźliwego gorąca z temperaturami dochodzącymi do prawie 40 stopni Celsjusza w cieniu.