18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zmrozi nas

Arktyczne powietrze płynie do Polski. IDZIE ZIMA

08.11.2021  07:35
Arktyczne powietrze nadciąga. Zima wkracza do Polski
Arktyczne powietrze nadciąga. Zima wkracza do Polski Fot: ARKADIUSZ ZIÓŁEK/East News

Hu hu ha idzie zima zła. W nocy z poniedziałku na wtorek zaczniemy zegnać się z jesienią. Nad Polskę napływać będzie arktyczne powietrze ze wschodu.

Rok 2021 nie należy do najłagodniejszych, jeśli mówimy o warunkach pogodowych. Wiosna była całkiem chłodna., lato całkiem byle jakie, jesienią zdarzały się nawałnice i wielkie wichury, choć przyznać trzeba, że pojawił się też dni wspaniałej, złotej aury. Teraz powoli wkraczamy w okres najzimniejszy, czy możliwe jednak, że już za chwilę czeka nas prawdziwa zima?

Na tą musimy jeszcze chwile zaczekać, pora jednak pożegnać się ze złotą jesienią i wkraczać w jesień szarą, chłodną, typowe polskie przedzimie. Według synoptyków z IMGW, już od poniedziałku do Polski napływać zacznie arktyczne powietrze.

Arktyczne powietrze płynie do Polski

Poniedziałek przynieść ma małe zmiany w pogodzie. W ciągu dnia Polskę spowijać będą liczne chmury i przelotne opady, oraz towarzyszący im wiatr. Ale w nocy...

Prognozujemy dla Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Będzie dużo przelotnych opadów deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Będzie wiał nadal wiatr słaby i umiarkowany, w wielu miejscach porywisty, słabnący w ciągu dnia z kierunków zachodnich, a nad morzem z północnych. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 5 stopni Celsjusza w rejonach podgórskich, do 6-10 stopni na pozostałym obszarze kraju

- mówi PAP Anna Woźniak z IMGW.

W nocy z poniedziałku na wtorek zaczną się spore zmiany. Niektórym mogą wydać się dość przyjemne. Wprawdzie z północnego wschodu napłynie nad Polskę zimny front z arktycznym powietrzem, jednak przyniesie on nie tylko zimno, ale też rozpogodzenia.

Zmiana pogody we wtorek

Od wschodu więc we wtorek zacznie się przejaśniać, mogą wystąpić też mgły. Na pozostałym obszarze dalej pochmurnie z przelotnymi opadami. W rejonach podgórskich może padać deszcz ze śniegiem.

Nie martwmy się jednak, bo z biegiem dnia zimny, acz przynoszący rozpogodzenia front przesuwać się będzie od wschodu przez centrum na południe kraju. Już w nocy na Suwalszczyźnie spodziewany jest mróz do -4 stopni Celsjusza, w centrum 1 stopień, na południu i południowym zachodzie do 5. W ciągu dnia na północnym wschodzie zaledwie 2 stopnie, w centrum do 6 i 10 na zachodzie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej