18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

winter is coming

Arktyczne powietrze płynie do Polski. SPADNIE ŚNIEG

19.11.2021  14:32
Zima nadciąga
Zima nadciąga Fot: Ingward/Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki zapowiada paskudny, szary i deszczowy weekend, a po nim zmianę pogody. Ta oznaczać ma pierwszy atak zimy, mróz i opady śniegu.

Kocyk, ciepła herbatka i byle do wiosny? Za oknem szaro i mokro, pogoda wpędza w zły nastrój i zdecydowanie nie zachęca do wychodzenia. W Polsce zapanowała typowa, paskudna jesień i jedyną nadzieją na polepszenie sytuacji wydawać się może nadejście prawdziwej zimy. Takiej z mrozem, śniegiem i słońcem. Pytanie tylko, czy mamy na co jeszcze liczyć?

Zimy w Polsce ostatnimi czasy raczej nie zachwycają. Teraz jednak, za sprawą zjawiska la nina, sytuacja ma się odmienić, a zima ma być mroźna i śnieżna. A pierwszy jej atak czeka nas już w najbliższym tygodniu.

Szary i deszczowy weekend

Zanim do Polski nadejdzie zima, czeka nas jeszcze cały weekend paskudnej pogody. Sobota i niedziela mają być bardzo pochmurne, z lekkimi opadami deszczu. Jednocześnie będzie stosunkowo ciepło - w okolicach 10-13 stopni Celsjusza.

IMGW ostrzega przy tym przed bardzo silnym wiatrem. Zacznie się już w piątek pod wieczór, w sobotę wiać będzie nawet do 80 km/godz. nad morzem i 100 km/godz. w górach, w niedzielę lekko osłabnie - do ok 70 km/godz.

Atak zimy w Polsce

Pogoda zacznie zmieniać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wtedy do kraju zacznie napływać arktyczne powietrze, które przyniesie mocne ochłodzenie i mróz. Już w poniedziałek możliwe są pierwsze opady śniegu i śniegu z deszczem - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Czytaj także
Przeczytaj więcej