18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Atak lata w Polsce

NADCIĄGA FALA UPAŁÓW?! Będzie gorąco i burzowo

09.05.2022  19:35
Atak lata w Polsce
Atak lata w Polsce Fot: Ed Connor/Shutterstock

Początek nowego tygodnia nie będzie najcieplejszy, ale od wtorku zacznie do Polski napływać ciepłe powietrze. Już w połowie tygodnia czekają nas typowo letnie temperatury, a co za tym idzie, pojawią się także przelotne burze z deszczem i gradem.

Przed nami typowo letnia, słoneczna pogoda z wysokimi temperaturami. IMGW zapowiada, że po chłodnym poniedziałku czeka nas wyraźne ocieplenie.

Tydzień rozpoczniemy ochłodzeniem we wschodniej połowie kraju, ale już od wtorku nad zachodnią Polskę zacznie napływać ciepła i wilgotna masa powietrza znad Atlantyku i zachodniej Europy. W takim powietrzu cała Polska pozostanie do piątku włącznie, a w sobotę i niedzielę nieco się ochłodzi - przekazał instytut.

We wtorek rano mogą wystąpić lokalne przymrozki, lecz w dzień temperatura na zachodzie kraju podskoczy do nawet 25 stopni Celsjusza. W większości kraju temperatura przekroczy 20 st., poza Podlasiem i Mazurami.

Coraz cieplej w Polsce

Synoptycy przewidują, że typowo letnia pogoda dotrze do nas już w środę. Termometry pokażą wtedy nawet do 26 stopni Celsjusza. Prawie w całej Polsce będzie ciepło i słonecznie, lecz pojawią się także pierwsze burze. W nocy na zachodzie temperatura wyniesie około 13-14 stopni Celsjusza, kilka stopni mniej będzie na krańcach wschodnich.

Do soboty utrzyma się ciepła i słoneczna pogoda, choć zacznie też mocniej wiać. Najsilniej powieje w czwartek, kiedy to wiatr osiągnie prędkość w porywach do nawet 80 km/h. Niestety, już w weekend przewidywany jest już kilkustopniowy spadek temperatury.

Czytaj także