18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda, jak w kalejdoskopie

ATAK LATA W POLSCE. Czeka nas pogodowy rollercoaster

18.10.2021  08:16
Powrót lata w Polsce
Powrót lata w Polsce Fot: Happy Together/Shutterstock

Takiego października jeszcze nie było! W najbliższych dniach czeka nas pogodowa karuzela. Najpierw powrót słonecznego lata, a później mróz i śnieg.

Najbliższe dni będą nas rozpieszczały nie tylko słoneczną, ale również wyjątkowo ciepłą pogodą. Na zachodzie kraju termometry pokażą do 24 stopni Celsjusza! Jednak jak informuje portal fanipogody.pl, przyjemne chwile potrwają dość krótko a "pod koniec października powróci mróz".

Pogoda, jak w kalejdoskopie

Poniedziałek przywita nas pochmurną, typowo jesienną aurą. Temperatury nie przekroczą 10 stopni Celsjusza, a za zwiększone poczucie chłodu odpowiadać będzie zachodni wiatr. W nocy jego prędkość zacznie spadać.

Na nieco cieplejszą pogodę możemy liczyć już we wtorek, kiedy to termometry pokażą do 14 stopni Celsjusza. Na prawdziwy powrót lata trzeba będzie poczekać do środy. To właśnie wtedy temperatura podskoczy do około 18 stopni Celsjusza. Niebo pozostanie pochmurne, choć lokalnie zacznie je przecierać przybierający na sile wiatr.

Najcieplejszy w tym miesiącu będzie prawdopodobnie przyszły czwartek. Prognozowana na ten dzień temperatura na zachodzie Polski wzrośnie do 24 st. Celsjusza. Mieszkańcy części wschodniej mogą tego dnia liczyć na około 18 stopni. Niestety, już w weekend wraca jesień.

Od soboty czeka nas ogromne ochłodzenie. Jednak pierwsze oznaki zimy pojawią się dopiero pod koniec miesiąca, kiedy to według synoptyków kraj nawiedzą pierwsze opady śniegu, a także mróz.

Czytaj także
Przeczytaj więcej