18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ulepimy bałwana?

Atak zimy na Wielkanoc?! Zadziwiająca prognoza!

30.03.2021  14:36
Wielkanoc będzie śnieżnobiała?
Wielkanoc będzie śnieżnobiała? Fot: Krzysztof Radzki/East News

Powiedzenie "kwiecień plecień" świetnie wpisuje się w zapowiadaną na przyszły tydzień prognozę pogody. Temperatura będzie skakała od minusowych wartości do nawet 21 stopni! Niestety tym razem święta mogą być białe.

Polacy od dawna czekają na białe święta i wreszcie modły oraz marzenia mogą się spełnić. Jak nie Boże Narodzenie, to chociaż Wielkanoc tym razem będzie śnieżnobiała.

IMGW przedstawiło długoterminową prognozę pogody na święta, z której wynika, że początek Wielkiego Tygodnia będzie gorący i burzowy, jednak potem nad kraj napłynie fala mroźnego powietrza, razem z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.

W przyszły wtorek i środę nad Polską będzie znajdował się wyż znad południowej części Europy. Będzie ciepło i słonecznie na terenie całego kraju. Temperatura sięgnie nawet 21 stopni na zachodzie Polski.

Załamanie pogody na Wielkanoc

Załamanie pogody zacznie się już w czwartek. Nad kraj nadciągną obfite opady deszczu oraz burze. Polska zostanie podzielona na dwie strefy pogodowe, część północną z lodowatym powietrzem oraz ciepłą i słoneczną część południową.

W przyszły weekend termometry pokażą od 4 do 12 stopni Celsjusza. Nocą temperatura może spaść nawet do minus 3 stopni. Wielkanoc na zachodzie kraju będzie słoneczna, jednak na wschodzie należy spodziewać się deszczu i deszczu ze śniegiem. Możliwe są również niewielkie opady śniegu.

Jak przewidują meteorolodzy, lekka poprawa pogody nastąpi w Poniedziałek Wielkanocny, lecz na klasyczną wiosnę nie ma co liczyć.

Czytaj także
Przeczytaj więcej