18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czy to już epoka lodowcowa?

Dziki atak zimy! Rekord mrozu, spadł śnieg

Wojciech Kozicki
06.07.2021  13:48
Ameryka Południowa i ostra zima - mróz i śnieg uderzyły z impetem
Ameryka Południowa i ostra zima - mróz i śnieg uderzyły z impetem Fot: Anna Rezulak/KFP/REPORTER/East News - zdjęcie ilustracyjne

W Polsce lato, upały, letnie burze, a w Ameryce Południowej ATAK ZIMY! Brazylia, Boliwia i Argentyna zmagają się z ujemnymi temperaturami i opadami śniegu. Pogoda zwariowała? Klimat oczadział?

Zmiany klimatu niczym w filmie „Pojutrze” stają się faktem? W Ameryce Południowej, mimo pełni lata u nas, termometry pokazały temperatury poniżej zera. Brazylia, Argentyna, Paragwaj i Boliwia muszą zmierzyć się z niespotykaną sytuacją meteorologiczną. Odnotowano tam najniższe temperatury od kilkudziesięciu lat.

ATAK ZIMY i "bomba chłodu" w Ameryce Południowej

Ameryka Południowa zmaga się z zimą, co widać na zdjęciach i nagraniach wideo. W Buenos Aires spadł śnieg! Ostatniego dnia czerwca temperatura minimalna w Paragwaju wyniosła -7.6°C. Stało się tak, ponieważ w głąb kontynentu dotarło zimne powietrze znad Antarktydy, które przyniosło znaczne ochłodzenie.

Północna Argentyna, Paragwaj, ale też południowa część Brazylii zmagają się z atakiem zimowych warunków. W jednej z miejscowości w Boliwii - San Jose de Chiquitos - zanotowano -1 stopień Celsjusza. To rekord ostatnich kilkudziesięciu lat. W 1949 roku bowiem zarejestrowano tu pomiar w wysokości 0,3 stopnia Celsjusza – podaje Radio ZET.

Zima w Ameryce Południowej

Zima i śnieg w Brazylii [WIDEO]

Czytaj także