18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zimno jakby nadchodziła Buka

Atak zimy i dzikie śnieżyce. Pogoda dostała kociokwiku!

Wojciech Kozicki
30.07.2021  19:34
Zima w Ameryce Południowej i śnieżyce w Brazylii. Wpłyną na ceny kawy i cukry?
Zima w Ameryce Południowej i śnieżyce w Brazylii. Wpłyną na ceny kawy i cukry? Fot: Science Source/Jim Reed/East News - zdjęcie ilustracyjne

Anomalie pogodowe na świecie szaleją jak opętane, klimat dostaje kociokwiku. Niedawno pisaliśmy, że gdy my cieszymy się latem, w Ameryce Południowej nastąpił atak zimy. Czas na kolejne informacje dosłownie mrożące krew w żyłach. W Brazylii uderzyła pierwsza od kilkudziesięciu lat ŚNIEŻYCA, która może zniszczyć uprawy kawy.

Pogoda na świecie zwariowała? Ledwo pisaliśmy, że lato 2021 przyniosło atak zimy, a prognoza pogoda w Brazylii zaskoczyła aż strach. Na południu kraju w czwartek nastąpił gwałtowny spadek temperatury, w nocy Brazylijczyków oszołomiły intensywne opady śniegu. Odczyty poniżej zera zanotowano w ponad 40 miastach stanu Rio Grande do Sul, a w 33 trzech spadł śnieg. Ostatnia śnieżyca w tym kraju wydarzyła się w 1957 roku. 

Śnieżyca w Brazylii. Kłopotliwy atak zimy w lecie

Agencja Reutera pisze, że ulice niektórych miast w Brazylii PIERWSZY RAZ OD 50 LAT pokrył śnieg, przysypane są także samochody. Co więcej, z powodu oblodzenia występują trudne warunki na drogach w ponad 40 miastach stanu Rio Grande do Sul.

Mam 62 lata i nigdy nie widziałem śniegu. Zobaczyć to piękno natury to coś naprawdę wspaniałego – powiedział w telewizji Globo kierowca ciężarówki Iodor Goncalves Marques w Cambara do Sul, w stanie Rio Grande do Sul. (rmf24.pl)

Polarne masy powietrza i zima w Brazylii

Atak zimy latem w Brazylii jest poważnym problemem. Chociaż dzieci lepią bałwany, to ludzie posiadający uprawy kawy, trzciny cukrowej i pomarańczy drżą o swój los. Ceny kawy i cukru już poszybowały w górę.

Na tym nie koniec, bo niezwykle zimny polarny front lada moment dotrze nad stany Goias i Mato Grosso do Sul, gdzie dominujące są uprawy kukurydzy. W stanach Sao Paulo i Minas Gerais zagrożeni są producenci cukru, owoców cytrusowych i kawy.

Atak zimy w Brazylii. Pierwsza śnieżyca od kilku dekad [WIDEO]

Czytaj także
Przeczytaj więcej