Witaj śniegu!

Atak zimy w Polsce. Najpierw zamiecie śnieżne, potem gwałtowna zmiana

29.01.2020  16:24
Atak zimy w Polsce. Najpierw zamiecie śnieżne, potem gwałtowna zmiana
Atak zimy w Polsce. Najpierw zamiecie śnieżne, potem gwałtowna zmiana Fot: Pexels

W końcu mamy śnieg! 29 styczna w Polsce zagościła zima i od razu zaatakowała z przytupem. To nie jest koniec atrakcji. Nadchodzi gwałtowna zmiana pogody. 

Atak zimy zaskoczył dziś wszystkich, a najbardziej kierowców. Wzrost liczby wypadków i niebezpieczne warunki na drodze to tylko niektóre "atrakcje", jakie miała dla nas pogoda. Niemniej, miło było zobaczyć biały puch po raz pierwszy w tym roku.

Pogoda jednak nie zamierza odpuszczać i ma kolejną niespodziankę. Już wkrótce czeka nas gwałtowna zmiana aury. Po ataku zimy nastąpi... wybuch ciepła.

Pogoda gwałtownie się zmieni

W przyszłym tygodniu na zachodzie Polski pojawią się nawet burze. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia wyładowań atmosferycznych jest na Pomorzu Zachodnim.

Śnieg, który pokrył dziś miejskie chodniki, niestety nie zostanie z nami na długo. Już wkrótce biały puch się roztopi, a zimową pogodę ponownie zastąpi ta przypominająca wczesną wiosnę lub późną jesień.

Wraz z nadchodzącym wzrostem temperatury śnieg będzie przechodził w opady deszczu ze śniegiem, a potem w sam deszcz. Czeka nas więc plucha, a nie biała bajka. Szkoda - trochę to jeszcze mogłoby potrwać.

Przeczytaj więcej
Komentarze