18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zimokalipsa!

Atak zimy w USA. Kraj drży z zimna i strachu [WIDEO]

28.12.2021  15:08
Rekordowa zima w USA. Burze śnieżne i brak prądu
Rekordowa zima w USA. Burze śnieżne i brak prądu Fot: Cliff Riedinger/EAST NEWS - zdjęcie ilustracyjne

W takich chwilach ciężko uwierzyć w ocieplenie klimatu. W USA nastąpił brutalny atak zimy, a zachód kraju został skatowany przez gwałtowne burze śnieżne. Południowy zachód USA zmaga się z natomiast z ulewami, rozgrywają się sceny rodem z filmów katastroficznych.

To nie sceny z filmu „Pojutrze”, to atak zimy w USA! Zachód kraju walczy z potężnymi burzami śnieżnymi. Pogłębia się paraliż komunikacyjny, bo nieprzejezdne są drogi i nie mogą latać samoloty. Lotnisko Seattle-Tacoma International Airport  w weekend odwołało 27% lotów, a 39% było opóźnionych. Dodatkowo brakuje personelu na lotniskach, bo spustoszenie sieje Omikron.

Atak zimy w USA. Rekordowe zimno i brak prądu

Tysiące osób zostało odciętych od prądu. Najbardziej z powodu śnieżyc i zimna cierpią mieszkańcy okolic Parku Narodowego Yosemite w Kalifornii, którzy z surową zimą zmagają się już od połowy grudnia. Problemy z dostawą prądu szczególnie uciążliwe są w Oregonie, Waszyngtonie i w północnej Kalifornii. W tym regionie mieszkańcom doskwierają surowe mrozy. Temperatura odczuwalna momentami wynosi nawet -48 stopni Celsjusza. Krajowa Służba Pogodowa (NWS) w Reno w stanie Nevada prognozuje, że burze śnieżne będą trwały do wtorku, ale w rejonach górskich mogą występować o kilka dni dłużej.

Służby zalecają, by nie podróżować samochodami z powodu opadów śniegu, a najlepiej zostać w domu. W okolicach Reno w niedzielę odnotowano wiele wypadków samochodowych, a kilka osób musiało zostać hospitalizowanych. USA Today ostrzega przed niebezpiecznie oblodzonymi drogami.

The New York Times pisze, że Seattle otwiera kolejne schroniska, gdzie można się schronić przez zabójczym zimnem.

W ciągu 24 godzin, do niedzielnego poranka, w północnej Kalifornii spadło prawie 76 cm śniegu. Wiele dróg zostało zamkniętych, w tym liczący 112 km odcinek autostrady międzystanowej nr 80 wiodącej do stanu Nevada – pisze Interia.pl.

Czytaj także