18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nadzieja umiera ostatnia

BIAŁE BOŻE NARODZENIE?! Jest prognoza na święta!

27.11.2021  10:31
W tym roku święta będą białe?
W tym roku święta będą białe? Fot: Yuganov Konstantin/Shutterstock

Boże Narodzenie 2021 będzie białe i mroźne? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zdradza pierwsze prognozy pogody na święta.

Co to za święta bez śniegu? W Polsce o biały puch w drugiej połowie grudnia raczej trudno i zwykle musimy zadowolić się albo szarówką, albo deszczem, albo jednym i drugim na raz. Tym razem jednak synoptycy z IMGW dają nam nadzieję na święta całkiem białe. To może być piękne Boże Narodzenie!

W ostatnich latach pogoda w święta była bardzo mieszana, jednego dnia padał śnieg, drugiego wszystko topniało wraz z deszczem. Teraz może być inaczej. Boże Narodzenie 2021 to zdaniem synoptyków z IMGW czas na prawdziwą białą zimę.

Mróz i śnieg w Boże Narodzenie?

Prawdopodobieństwo opadów śniegu i tego, że śnieg ten na ziemi się utrzyma, wzrasta wraz ze spadkiem temperatur. IMGW wyliczyło więc, na ile możliwe są mrozy w okolicach Bożego Narodzenia. Oczywiście ciężko miesiąc wcześniej przewidzieć to z całą pewnością, ale...

Wiemy, jakie jest prawdopodobieństwo, że między 24 a 26 grudnia temperatura średnia będzie poniżej zera. Dla województw wschodnich, od lubelskiego, przez podlaskie i częściowo mazowieckie, szansa w tych regionach wynosi 60 procent. W centrum to około 50 procent, na zachodzie kraju około 30 procent. To duże prawdopodobieństwo

- powiedział  rozmowie z RMF synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski.

Czytaj także
Przeczytaj więcej