18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prognoza

BISKAJSKIE ciepło nadciąga. To zmieni pogodę w całym kraju

15.11.2020  14:32
Prognoza pogody, listopad
Prognoza pogody, listopad Fot: LilKar/Shutterstock

Prognoza pogody na najbliższe dni jest dość zaskakująca. Mamy połowę listopada, ale nadciąga w naszą stronę... biskajskie ciepło! Dzięki temu znacznie zmienią się warunki atmosferyczne w Polsce.

Biskajskie ciepło płynie w stronę Polski. Najpierw front ciepły pojawi się na wschodzie, od poniedziałku front chłodny znajdzie się na zachodzie i w centrum, ale cały czas będzie ciepło. To wszystko zasługa wspomnianego wcześniej powietrza.

Cały poniedziałek upłynie nam pod wpływem niżu znad północnego Atlantyku. Spodziewać możemy się chmur i deszczu, ale również stosunkowo wysokich temperatur jak na połowę listopada. 

Prognoza pogody, płynie biskajskie ciepło

Jedynie od Podlasia po Podkarpacie pogoda będzie od początku do końca po prostu ładna. Bezchmurna, bezdeszczowa oraz ciepła. Jakich temperatur możemy spodziewać się w całym kraju? Biorąc pod uwagę fakt, że z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze znad Zatoki Biskajskiej - naprawdę satysfakcjonujących.

Nasze termometry pokażą od 9 stopni na północnym wschodzie do 12 na zachodzie - temperatura odczuwalna będzie jednak wyższa. Dopiero we wtorek zapanuje ponowne, choć delikatne, ochłodzenie.

Przy takich wahaniach temperatur, biorąc pod uwagę trwającą pandemię - należy szczególnie zadbać o swoje zdrowie i odporność. Przeziębienie w tym nieprzyjaznym okresie również mogłoby być ciężkim przeżyciem, którego zdecydowanie warto sobie oszczędzić.  

Przeczytaj więcej
Komentarze