18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wraca śnieg i mróz

BOMBA CHŁODU W POLSCE. Zniszczy majówkę?

23.04.2021  07:54
Bomba chłodu nad Polską. Majówka odwołana?
Bomba chłodu nad Polską. Majówka odwołana? Fot: Jaromir Chalabala/shutterstock

Kolejne załamanie pogody w Polsce. Kwiecień nie odpuszcza, przeplata zimę z latem. Końcówka miesiąca będzie bardzo zimna.

Kilka dni ciepełka i słońca i znowu bum... wraca chłód. Już w czwartek zrobiło się zimniej, nad Polskę nadciągnęły chmury i zaczął padać deszcz. To jednak nie koniec przykrych niespodzianek, które szykuje nam tegoroczna wiosna. Po ochłodzeniu przyjdzie... ochłodzenie.

Pierwszy chłodny front nad Polskę już dotarł, ale za nim płynie kolejny, jeszcze zimniejszy. Przynieść ma jeszcze niższe temperatury i dużo opadów. W nocy na termometrach miejscami odnotujemy wartości nawet po kilka stopni poniżej zera, pojawi się też dużo deszczu, deszczu ze śniegiem, a nawet śniegu.

Prognoza pogody. Ochłodzenie za ochłodzeniem

Jak przewiduje IMGW, temperatury w ciągu dnia osiągną maksymalnie do 13 stopni Celsjusza, a nad morzem zaledwie do 6. Tam też będzie najzimniej. Temperatury odczuwalne mają być jednak dużo niższe, bo chłodniejszej aurze towarzyszyć będzie silny wiatr.

W kolejnych dniach ochłodzi się jeszcze bardziej i na termometrach zobaczymy maksymalnie 6-10 stopni, w nocy nawet -4. Będzie też padać, na szczęście mało intensywnie.

Pogoda na majówkę. Nici z upałów

Czy jest jakakolwiek szansa, że na majówkę zrobi się ciepło? Wcześniejsze prognozy meteorologów zwiastowały na pierwszy weekend maja saharyjskie upały. Niestety zapowiedzi te są już nieaktualne.

Pogoda ma się poprawić w drugiej połowie ostatniego tygodnia kwietnia, więc na majówkę zrobi się cieplej. Na upały czy porządne ciepło nie ma jednak co liczyć. Na termometrach zanotujemy maksymalnie 14 stopni na zachodzie kraju, 12 w centrum, a na południu zaledwie 8. Marne szanse mamy też na słońce - bardziej realny scenariusz to chmury i przelotny deszcz.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze