18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mrrroźno!

BURZA ŚNIEŻNA i arktyczne mrozy w Polsce. Rekord zimna

16.01.2021  13:00
Burza śnieżna w Polsce
Burza śnieżna w Polsce Fot: EAST NEWS

Burza śnieżna w Polsce?! Wszystko jest możliwe, kiedy nad krajem przejęła panowanie okrutna Bestia ze Wschodu. Ubierajcie się ciepło i nie wychodźcie, jeśli nie jest to absolutnie konieczne.

Burza śnieżna, arktyczne mrozy, ślizgawica to wszystko już przypada nam w udziale. Po raz pierwszy od wielu lat przed nami są najzimniejsze dni w historii Polski. Jak długo będziemy mieli do czynienia z tak ogromnym zimnem?

Przede wszystkim czeka nas w weekend burza śnieżna z wyładowaniami atmosferycznymi, zamiecie i uderzenie arktycznego mrozu. Na razie należy skupić się na przetrwaniu tych zjawisk i nie wybiegać zbyt daleko w przyszłość.

Burza śnieżna nawiedzi Polskę

Sytuacja jest na tyle poważna, że IMGW wciąż na nowo wydaje kolejne ostrzeżenia dla różnych województw. Aktualnie specjaliści przestrzegają przede wszystkim przed intensywnymi opadami śniegu m.in. w powiatach górskich oraz silnym mrozem spodziewanym w części Podlasia oraz Podkarpacia. Należy podkreślić, że na Podlasiu prognozowana jest temperatura od -17 st C do - 14 st C. Sporo dalej na Mazurach temperatura może wynieść -16 st C. Będzie więc srogo.

W sobotę i niedzielę Polskę nawiedzi śnieżny front szkwałowy, który przykryje większość kraju grubą warstwą śniegu. Od kilku lat nie mieliśmy takich zjawisk atmosferycznych w czasie trwania najzimniejszej pory roku. Możemy spodziewać się nawet... 40 centymetrów śniegu w niektórych miejscach kraju. Najdłużej będzie on zalegał w południowej Polsce.

Takie warunki pogodowe będą sprawiać realne zagrożenie dla życia i zdrowia. Uważajcie na siebie koniecznie! Pamiętajcie, wychodząc z domu - że bezpieczeństwo przede wszystkim.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze