18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nadciąga

BURZA TROPIKALNA NICHOLAS niszczy wszystko na swej drodze

14.09.2021  12:08
Burza tropikalna Nicholas nadciąga
Burza tropikalna Nicholas nadciąga Fot: Shutterstock/Everett Collection

Burza tropikalna Nicholas to zmora wszystkich, którzy na nią natrafią. Niebezpieczny żywioł jest w stanie zniszczyć każdą rzecz, która znajdzie się na jego drodze. Lepiej schronić się, kiedy to jeszcze możliwe.

Burza tropikalna Nicholas jest zmorą osób mieszkających w Teksasie. Niebezpieczny żywioł szaleje z pełną mocą i sieje ogromne, przerażające spustoszenie. Takie sytuacje przypominają nam, jak niewielkim pyłkiem na wietrze jest człowiek.

W Teksasie w nocy z poniedziałku na wtorek przemieszczała się burza tropikalna Nicholas, która mogła przynieść nawet do pół metra deszczu w części wybrzeża Zatoki Meksykańskiej. To właśnie przez nią w Houston już są zalane autostrady.

USA: Burza tropikalna Nicholas przemieszcza się błyskawicznie

Co gorsza, Nicholas może przekształcić się z burzy tropikalnej w huragan, a wtedy zniszczenia będą jeszcze większe. Szybkość wiatru w centrum burzy przekracza już 180 km/godz — wyobraźcie więc sobie, jakim armagedonem będzie znacznie potężniejszy huragan.

Jak podaje ABC News prawie cała linia brzegowa stanu Teksas została objęta ostrzeżeniem przed potencjalnymi tzw. błyskawicznymi powodziami. Oznacza to, że z minuty na minutę żywioł może upomnieć się o wszystko, co tylko spotka na swojej drodze.

Krajowa Służba Pogodowa (NWS) wydala ostrzeżenie przed "zagrażających życiu powodziami, zwłaszcza na obszarach silnie zurbanizowanych". Obserwując takie doniesienie zza granicy, możemy cieszyć się, że nasz klimat może nas poczęstować co najwyżej mocnymi piorunami.