18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

IMGW ostrzega

Grom walnie dziś z nieba! BURZE I GRADOBICIA W POLSCE

07.06.2022  07:56
IMGW ostrzega przed burzami z gradem
IMGW ostrzega przed burzami z gradem Fot: jamestorm/Shutterstock

Zmiana pogody we wtorek. IMGW zapowiada silne opady deszczu i burze z gradem w przeważającej większości Polski.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek ostrzeżenia przed burzami z gradem dla ogromnej części Polski. Duży i niebezpieczny front burzowy przejdzie przez 13 województw, od południa, przez centrum, po północny wschód kraju.

Pogoda we wtorek się zmienia. Polska znajdzie się w zasięgu niżu z ośrodkiem w rejonie Danii oraz związanego z nim okludującego się układu frontów atmosferycznych. Od południowego zachodu napływać będzie do nas ciepłe powietrze polarne morskie.

Burze z gradem we wtorek

W wielu miejscach niebo przykryją chmury, pogodnie będzie jedynie na krańcach południowo-wschodnich. W pozostałych obszarach IMGW prognozuje zachmurzenie duże i umiarkowane, a także przelotne opady deszczu i burze, często z gradem. Spaść może nawet do 25 mm wody. Burzom towarzyszyć będzie silny wiatr.

W pasie od Śląska po woj. warmińsko-mazurskie i część Podlasia porywy mogą sięgać nawet 75 km/h

- mówi Jakub Gawron z IMGW.

Jednocześnie w kraju ma być dość ciepło, a miejscami nawet upalnie. Najchłodniej nad morzem, tam temperatura maksymalna wyniesie zaledwie 19-20 stopni Celsjusza. Na zachodzie kraju 22 stopnie, na wschodzie nawet 27, na południu w porywach do 28.

Pogoda we wtorek
Burze z gradem we wtorek