18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

robi się groźnie

CAŁA POLSKA ZAGROŻONA! To już BESTIA ZE WSCHODU?

07.01.2021  13:51
ALANETA.PL

Alert meteorologiczny dla prawie calutkiej Polski! IMGW ostrzega przed mrozem, opadami i ich niebezpiecznymi konsekwencjami. Czy właśnie do Polski wkracza szumnie zapowiadana BESTIA ZE WSCHODU?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla niemal całej Polski. Piesi i kierowcy muszą szczególnie na siebie uważać. Fatalne warunki na drogach mogą bowiem doprowadzić do wielu tragedii.

W czwartek po południu i wieczorem w całej Polsce zapowiadane są opady śniegu, deszczu i deszczu ze śniegiem. Wraz z upływem dnia temperatury mocno spadną i zacznie się ślizgawka.

Ostrzeżenia IMGW dla całej Polski

Jak podaje IMGW, niemal w calutkim kraju prognozuje się oblodzenie. Temperatura powietrza spaść ma minimalnie do -4 stopni Celsjusza, a przy gruncie do -7. To oznacza zamarzanie mokrej nawierzchni i ślizgawicę.

Alertami na chwilę obecną nie są objęte jedynie rejony na południowym zachodzie kraju - w województwach dolnośląskim i opolskim. Obostrzenia obowiązują do godziny 8-9 rano w piątek.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Ostrzeżenia-IMGW-07-01-2021
Czytaj także
Przeczytaj więcej