18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kufajki won!

Bomba ciepła w Polsce! Będzie grzało w pupcie!

18.03.2022  13:17
Idzie mega ocieplenie w Polsce. Lato zamiast wiosny?
Idzie mega ocieplenie w Polsce. Lato zamiast wiosny? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Czy to już KONIEC ZIMY? Temperatura rośnie, a zdaniem synoptyków, w ciągu najbliższych kilku dni do Polski zawita niemalże lato. Uwaga, szykuje się prawdziwe UDERZENIE CIEPŁA! Niestety, czeka nas też nieprzyjemne spotkanie z antycyklonem...

Kiedy koniec zimy? Okazuje się, że już za kilka dni, ale nie czekajcie na początek wiosny, ponieważ od razu czeka nas początek lata. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada wysokie temperatury i to już od niedzieli w najbliższy weekend. Poza tym, będzie to pierwszy dzień atmosferycznej wiosny.

Ocieplenie, wiosna i antycyklon w Polsce

Zgodnie z prognozami IMGW, już w niedzielę temperatura w Polsce wzrośnie nawet do 12 stopni Celsjusza. Bądźcie jednak czujni, bo  nocami, szczególnie na wschodzie, spodziewamy się jeszcze spadków temperatury do -8 st. C. 

Na tym nie koniec meteo niespodzianek! Z każdym dniem temperatura będzie rosła. W czwartek termometry pokażą już nawet 18 stopni Celsjusza. Portal Fani Pogody zapowiada, że miejscami na termometrach zobaczymy nawet dwadzieścia kresek!

W przyszłym tygodniu czeka nas już prawdziwa eksplozja ciepła. Choć jeszcze w poniedziałek w nocy czekają nas spadki temperatury minimalnej do -4 st. C, to kolejne będą już na plusie. Jedynie w rejonach podgórskich będzie zimniej – zapowiada Wirtualna Polska.

Chociaż zrobi się cieplej, to jednak Polska już weekend zostanie nawiedzona przez 2 antycyklony wpływające na warunki pogodowe. Ściągają one do Polski zarówno masy polarno morskie oraz polarno kontynentalne, a finalnie w Polsce zrobi się bardzo sucho i wzrośnie zagrożenie pożarowe w lasach. Będą miały też niekorzystny wpływ na wegetacje.

Na przełomie 2 i 3 dekady marca znajdziemy się pod wpływem bardzo silnej blokad antycyklonalnej. Prognozy modeli numerycznych zarówno modeli europejskich oraz amerykańskich sugerują, że trzecia dekada marca przyniesie kontynuacje suchej aury. W wielu regionach naszego kraju nie będzie opadów atmosferycznych przynajmniej do 25 marca 2022. Sytuacja ma szanse się zmienić dopiero w ostatnich dniach mijającego miesiąca, ale w dalszym ciągu opady mają poniżej normy wieloletniej w Polsce – ostrzega portal fanipogody.pl