18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda grozy

Brutalny powrót ARKTYCZNYCH MROZÓW. Zima znowu w Polsce

15.03.2021  14:33
Prognoza pogody: Zima wraca
Prognoza pogody: Zima wraca Fot: Bartlomiej Wojtowicz/REPORTER

Kiedy wydawało się nam, że czas najwyższy przywitać wiosnę - arktyczne mrozy wracają do Polski. Prognoza pogody nie jest dla nas łaskawa. Mamy nadzieję, że wciąż w gotowości pozostają u Was zimowe ubrania.

Wiosna już powoli chciała zawitać w nasze progi, ale nagle okazało się, że jednak ponownie zaatakuje nas zima. Prognoza pogody nie przedstawia się optymistycznie. Do kraju w wielkim stylu powracają arktyczne mrozy i znikąd nie widać pomocy. 

O tym, że trzeci tydzień marca będzie wiązał się z powrotem zimowej aury - informuje z całą pewnością Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. O ile jeszcze na początku tygodnia będą przeważały opady deszczu, już w piątek można spodziewać się ponownych opadów śniegu.

Prognoza pogody: Zima wraca do Polski

Najzimniej będzie w górach, gdzie termometry pokażą do -9 stopni Celsjusza. Temperatury utrzymujące się poniżej zera będą nam towarzyszyły dość długo, teraz nie sposób przewidzieć, kiedy powróci do nas prawdziwa wiosna. Możliwe, że kolejna Wielkanoc będzie bardziej zimowa niż Boże Narodzenie.

Największe ochłodzenie odczujemy w nadchodzącą środę. Silniejszy wiatr, który przypadnie nam w udziale, będzie się wiązał z nasuwającymi się niżem znad Ukrainy i wyżem znad Europy Zachodniej.

W całym kraju będzie dużo chmur z przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach nadal możliwy jest przyrost pokrywy śnieżnej o kolejne 5 cm. Na termometrach od 3 stopni Celsjusza na wschodzie i północy do 7 stopni Celsjusza na zachodzie, na Podhalu około -1 stopnia Celsjusza

– zapowiada IMGW.

Cieplejsza aura ma szansę pojawić się dopiero w okolicach niedzieli. Dbajcie więc o siebie mocno. W okresie trzecie fali pandemii koronawirusa lepiej dmuchać na zimne i nie przeziębić się, bo o pomoc może być dość trudno.

Czytaj także
Przeczytaj więcej