18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ma tę moc, ma TĘ MOC!

Burza tropikalna Elsa uderzyła! Kataklizm aż mamy ciarki!

Wojciech Kozicki
06.07.2021  14:48
Burza tropikalna Elsa i gigantyczna ewakucja z wysp
Burza tropikalna Elsa i gigantyczna ewakucja z wysp Fot: Value Stock Images/East News - zdjęcie ilustracyjne

Kuba spustoszona przez kataklizm. Burza tropikalna Elsa uderzyła w pobliżu Hawany i konieczna była ewakuacja 180 000 osób. We wtorek żywioł dotrze do Florydy.

Kuba i kataklizm jak z filmu katastroficznego. Burza tropikalna Elsa przeszła przez zachodnią Kubę w pobliżu Hawany. W poniedziałkowy wieczór region doświadczył  silnego deszczu i wiatru. Na karaibskich wyspach rozpętała się niszczycielska burza, która zmusiła władze i służby do ewakuacji 180 tysięcy osób. Jak na razie potwierdzono, że zginęły 3 osoby z powodu powodzi wywołanej przez burzę tropikalną.

Burza tropikalna Elsa. Meteo terror na Kubie

Burza tropikalna Elsa uderzyła głównie w obszary wiejskie na wschód od Hawany. Pokazała swoją siłą w pobliżu Cienega de Zapata, parku przyrodniczym z niewielką liczbą mieszkańców. Centrum burzy znajdowało się około 30 kilometrów na wschód od Hawany i przemieszczało się na północny zachód z prędkością 20 km/h. Maksymalna prędkość wiatru podczas Elsy wynosiła 85 kilometrów na godzinę.

Elsa przez większą część niedzieli i poniedziałku przesuwała się równolegle do południowego wybrzeża Kuby, zanim przeniosła się na ląd. Oszczędziła w ten sposób większość wyspy przed znaczącymi skutkami.

Prognozy przewidują, że we wtorek przeniesie się na Florida Keys, a do środy na centralne wybrzeże Zatoki Perskiej Florydy – podaje Polsat News.

Czytaj także
Przeczytaj więcej