18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bezlitosny Humberto atakuje. Nowy huragan podąża za Dorianem

Wojciech Kozicki
15.09.2019  11:13
Bahamy i USA szykują się na kataklizm - najpierw huragan Dorian a teraz burza tropikalna Humberto
Bahamy i USA szykują się na kataklizm - najpierw huragan Dorian a teraz burza tropikalna Humberto Fot: YouTube

Huragan Dorian, który osiągnął piątą (najwyższą) kategorię w skali Saffira-Simpsona, uderzył w Bahamy i USA niczym apokalipsa z horrorów. Jest wiele ofiar śmiertelnych, ok. 1300 osób pozostaje zaginionych, a nagrania wideo pokazujące zniszczenia są przerażające. Okazuje się, że to nie koniec masakry. Tuż za Dorianem nadciąga tropikalna burza Humberto, która zmieni się w huragan.

Bahamy muszą przygotować się na kolejny kataklizm. Zbliża się tropikalna burza nazwana Humberto, a meteorolodzy podejrzewają, że wkrótce zmieni się w zabójczy huragan. Uspokajają jednak, że nie będzie tak silny jak Dorian, a prędkość wiatru ma wynieść ok. 100 kilometrów na godzinę.

Aktualnie przemieszcza się z prędkością 11 kilometrów na godzinę. Wiadomo już, że na pewno przejdzie przez Bahamy, a następnie uderzy w wybrzeże USA. Humberto będzie już wówczas znacznie osłabiony.

CNN podaje, że Humerto jak na razie objawia się na Bahamach ulewnym deszczem i wiatrem o prędkości 85 kilometrów na godzinę, co utrudnia usuwanie skutków zniszczeń po huraganie Dorian.

Huragan Dorian - przerażające zniszczenia i powodzie:

Przeczytaj więcej
Komentarze