18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kolejny kataklizm w USA

Humberto zmienił się w potwora. Nadciąga zabójczy huragan

Wojciech Kozicki
16.09.2019  07:49
Huragan Dorian to prolog piekła - nadciąga Humberto!
Huragan Dorian to prolog piekła - nadciąga Humberto! Fot: YouTube - zdjęcie ilustracyjne: huragan Dorian

Huragan Dorian niedawno uderzył w Bahamy i USA, zabijając kilkadziesiąt osób i powodując gigantyczne zniszczenia. Tymczasem jego śladem podąża burza tropikalna Humberto, która przybiera na sile. W nocy przerodziła się w huragan.

Meteorolodzy od kilku dni zapowiadali, że burza tropikalna Humberto nie będzie tak potężna jak huragan Dorian, chociaż przybiera na sile. W końcu stało się i jak informuje amerykańskie centrum ds. huraganów (NHC), wspomniana burza przerodziła się w huragan.

Jak na razie Humberto ma 1. najniższą kategorię w 5-stopniowej skali, a wiatr wieje już z prędkością do 120 kilometrów na godzinę. Powoli oddala się od Bahamów, gdzie utrudnia cały czas usuwanie skutków huraganu Dorian i poszukiwanie zaginionych osób.

Humberto w poniedziałek uderzy w wybrzeże USA. Przez kilka dni należy być ostrożnym, bo żywioł będzie powodował bardzo wysokie fale. Pierwsza skutków kataklizmu doświadczy Floryda, a później huragan będzie zmierzał w kierunku Teksasu.

Przeczytaj więcej
Komentarze