18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potworność

Burze grozy nad Polską. Sześć województw zagrożonych

28.08.2020  09:14
Burze grozy nad Polską. Sześć województw zagrożonych
Burze grozy nad Polską. Sześć województw zagrożonych Fot: trendobjects/Shutterstock

Burze jak z horroru przejdą nad Polską. Aż sześć województw ostrzega IMGW. Najgorzej będzie na wschodzie i północy kraju. Kiedy zagrzmi absolutnie nie zgrywajmy bohaterów, a raczej schowajmy się dobrze i przeczekajmy potworną falę.

Burze to bardzo niebezpieczne zjawiska pogodowe, dlatego za każdym razem, kiedy się pojawiają należy pamiętać by mocno uważać. Niestrudzenie przypomina o tym IMGW, wydając kolejne ostrzeżenia.

Dziś najgorzej będzie w sześciu województwach. Na wschodzie i północy Polski przejdą burze z gradem, które mogą stawać się dużym zagrożeniem. IMGW wydało więc alerty pierwszego stopnia.

Burze przejdą nad Polską

Obowiązują one w centralnej i zachodniej części woj. zachodniopomorskiego, w całych województwach pomorskim, podlaskim i zachodniopomorskim oraz w północnych częściach woj. mazowieckiego i lubelskiego.

IMGW zapowiada, że wystąpią tam burze z opadami deszczu od 10 do 20 mm oraz wiatrem wiejącym w porywach do 80 km/h. Ponadto na Podlasiu oraz Mazurach może pojawić się grad.

Przypominamy, że ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Przeczytaj więcej
Komentarze