Jesienna słota

Burze i deszcze. Dziś zdecydowanie nie będzie kolorowo

09.10.2019  20:04
Burze i deszcze. Dziś zdecydowanie nie będzie kolorowo
Burze i deszcze. Dziś zdecydowanie nie będzie kolorowo Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Jesień nas nie rozpieszcza. Mimo doniesień o powrocie lata, na razie musimy się mierzyć z aurą, której nie życzymy najgorszemu wrogowi. 

Punktowo zagrzmi praktycznie w całym kraju. To nie są dobre informacje - o ile letnia burza jest nieprzyjemna, to jesienna jest już dramatycznie nie do zniesienia. Nad Polskę napłynęło wilgotne, polarne powietrze i to one jest wszystkiemu winne.

Najbardziej zagrzmi na zachodzie i północy. Wyposażcie się w ciepłe ubrania, parasole, a jeśli to możliwe - w ogóle nie wychodźcie spod kocyka. 

Burze, deszcz, śnieg... Jesienna plucha!

Jakby tego wszystkiego było mało - w Tatrach nad ranem znowu padał śnieg. Ostatnio opady w tamtym regionie biły prawdziwe rekordy, więc i tym razem spodziewamy się drastycznych doniesień.

Wiatr powieje na ogół słaby i umiarkowany, ale na zachodzie i południu kraju będzie on okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Żeby dodać do tego obrazowe liczby - w Karpatach porywy wiatru sięgną do 80 km/h, a w Sudetach do 90 km/h.

Jeśli liczyliście, że ten dzień będzie miły i łaskawy - to niestety, musimy Was rozczarować. Temperatura również nie przewyższy wartości, jakie mieliśmy "przyjemność" odczuwać w ostatnich dniach. 

Starajcie się nie złapać przeziębienia. Tylko choroba może sprawić, że te dni będą dodatkowo nie do zniesienia.

Przeczytaj więcej
Komentarze