18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ładny start

Burze i nawałnice. Tak wita nas dziś lato!

21.06.2022  11:16
Lato w całym kraju rozpocznie się burzowo
Lato w całym kraju rozpocznie się burzowo Fot: trendobjects/Shutterstock

Pogoda w lato w Polsce nigdy nie jest przewidywalna. Dziś witamy astronomiczny początek najcieplejszej pory roku, ale aura tego nie potwierdza. W całym kraju zmagać będziemy się z burzami, deszczami i niepogodą.

Pogoda w Polsce to zawsze enigma. Niby wydaje się, że lato to piękna i ciepła pora roku, ale wiele osób zapomina o tym, że to również sezon burzowy. Dziś, w bardzo symbolicznym dniu również się o tym przekonamy.

Lato w całym kraju rozpocznie się burzowo

Potężnie zagrzmi niemalże we wszystkich regionach naszego kraju. Da się również dostrzec znaczy spadek temperatury, która w dniach poprzednich gwarantowała nam naprawdę gorące emocje. Dziś na wschodzie Polski termometry nie pokażą więcej niż 16 stopni Celsjusza. Na zachodzie będzie nieco cieplej - tam spodziewać możemy się nawet 20 stopni powyżej zera.

Najgłośniej i najczęściej grzmieć będzie w centrum i na wschodzie kraju. Dokładnie w tych samych lokalizacjach możemy spodziewać się potężnych opadów deszczu. Lepiej nie zapominać dziś o dobrych butach i parasolu.

Co więcej, w rejonie Lubelszczyzny i Mazowsza może mocno powiadać - w porywach wiatr osiągał będzie prędkość do 70 km/h. 

Noc będzie pochmurna. Początkowo na wschodzie zanikające przelotne opady deszczu i słabe burze. Temperatura minimalna od 9 do 13 stopni. Na obszarach podgórskich około 7 stopni

- przekazała synoptyk IMGW.

Z pewnością nie takiego pierwszego dnia lata sobie życzyliśmy.