18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie średnio

Burze i zamiecie śnieżne. Prognoza pogody Was przerazi

18.03.2021  12:38
Prognoza pogody jest średnia
Prognoza pogody jest średnia Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Prognoza pogody na najbliższy czas jest mocno niepokojąca. Wygląda na to, że zaatakują nas burze i zamiecie śnieżne. Chociaż zbliża się astronomiczna wiosna, to ta realna znacznie oddala się poza horyzont.

Prognoza pogody potrafi wywołać uśmiech na naszej twarzy, albo przeciwnie. Tym razem mamy do czynienia z tym drugim wypadkiem. Zaatakują nas burze i zamiecie śnieżne, których pod koniec marca raczej się nie spodziewamy. Czas przełączyć w głowie odpowiednie tryby i zaakceptować nagły powrót zimy.

Jak informują synoptycy z IMGW - nad zachodnią Polskę sięga klin wyżu znad Irlandii, wschodnia część kraju jest na skraju niżu z rejonu Morza Czarnego. Z północy napływa coraz chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego. To wszystko sprawi, że w kraju powieje chłodem.

Prognoza pogody nie jest optymistyczna

Dziś spadnie na nas zachmurzenie z miejscowymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Dodatkowo wystąpią opady śniegu, a na wybrzeżu również deszczu ze śniegiem. Na Pogórzu Karpackim i w Karpatach prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm - 8 cm. Jeśli chodzi o poziom "ciepła" to temperatura minimalna dosięgnie od -5°C do -1°C, a na wybrzeżu osiągnie wartość około 1°C.

Powieje wiatr słaby i umiarkowany, a na południowym wschodzie kraju porywisty, północny i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 60 km/h, będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Na południu dodatkowo prognozuje się niebezpieczne burze.

Nie jest to zdecydowanie powitanie wiosny takie, jakie sobie wyobrażamy i o jakim marzymy. Zanim odetchniemy z ulgą i ucieszymy się ze zmieniającej się aury - warto przetrwać dzielnie aktualny stan atmosferyczny.

Czytaj także
Przeczytaj więcej