18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zdjęcia i wideo z katastrofy

Burze skatowały Polskę. Szokujące zniszczenia!

Wojciech Kozicki
31.08.2020  09:05
Burze w niedzielę skatowały Warszawę i Łódź - znIszczenia i straty
Burze w niedzielę skatowały Warszawę i Łódź - znIszczenia i straty Fot: Lukasz Solski/East News

Pogoda w niedzielę rozłożyła Polskę na łopatki – można było odnieść wrażenie, że to koniec świata lub apokalipsa. Deszcz, burze i grad z brutalną siłą uderzyły w kraj. Służby informują podają pierwsze informacje jakie są straty i zniszczenia po kataklizmie, tysiące osób wciąż mają problemy z prądem.

Pogoda w niedzielny wieczór dała Polakom w kość, a przez kraj przetoczyły się potężne burze z gradem. Wiatr wiał w prędkością ok. 100 kilometrów na godzinę! Szczególnie ucierpieli mieszkańcy województwa mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego, małopolskiego, podlaskiego oraz wielkopolskiego.  Bez prądu wciąż pozostaje 16 tys. odbiorców, z czego aż 12,5 tys. z województwa mazowieckiego. Początkowo w całym kraju kataklizm odciął od elektryczności aż 25 tys. osób.

Niedziela i burze w Polsce - zniszczenie, straty. Jaki to był typ burzy?

Setki wyładowań na minutę, podtopienia i połamane drzewa. Podczas niedzielnych burz ucierpiało głównie Mazowsze. W Warszawie gwałtowna burza i intensywne opady deszczu uniemożliwiły lądowania samolotów na Lotnisku Chopina. Zerwane były również sieci tramwajowe. Jak podaje IMGW, stan wody na Wiśle podniósł się o 5 centymetrów – podaje Radio ZET. 

Gazeta.pl wyjaśnia, że przez Polskę przetoczyła się burza wielokomórkowa, a więc najgroźniejszy typ burzy w naszym kraju. Na styku dwóch skrajnie różnych mas powietrza  burze przybrały postać MCS (rozległe mezoskalowe układy konwekcyjne).

Nie ma na razie informacji o osobach rannych lub ofiarach śmiertelnych. Internauci publikują kolejne zdjęcia i wideo z niedzielnej burzy.

Burza w Warszawie i Łodzi

Burza w Warszawie znów sprawiła, że stolica znalazła się pod wodą. Jak informuje Radio ZET, na warszawskich Bielanach spadły 22 litry deszczu na metr kwadratowy. Na Mazowszu strażacy interweniowali 617 razy, z czego 304 razy w samej Warszawie. Jeszcze rano w stolicy liczne podtopienia utrudniały ruch samochodów i autobusów. Zarząd Transportu Miejskiego ostrzega, że mogą występować utrudnienia w ruchu, a tramwaje, autobusy i kolej SKM mogą zaliczać poważne opóźnienia.

Burza spowodowała też zniszczenia w Łodzi i okolicach. Jak donosi Wirtualna Polska, 6 posesji zostało zalanych. We wsi Kołacin burza zerwała dachy, powaliła drzewa i uszkodziła linie energetyczne.

617 interwencji mazowieckich strażaków po #burze, w tym 587 do godziny 24:00 w niedzielę 30 sierpnia. Najwięcej zdarzeń w Warszawie 304, pow. pruszkowskim 71, pow. legionowskim 40, pow. grodziski 34, pow. Warszawa Zachód 30, pow. wołomiński 25 – podsumowuje Mazowiecka Straż Pożarna na Twitterze.

Zagłosuj

Jak zachowujesz się w trakcie burzy?

Liczba głosów:

Burze w Polsce- Warszawa szczególnie oberwała [WIDEO, ZDJĘCIA]

Przeczytaj więcej
Komentarze