18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie ma lekko

Burze z gradem to POCZĄTEK. Drastyczna pogoda na Boże Ciało

16.06.2022  10:13
Pogoda w Boże Ciało będzie drastycznie zła
Pogoda w Boże Ciało będzie drastycznie zła Fot: Artur BARBAROWSKI/East News

Boże Ciało nie upłynie nam dziś wyłącznie pod znakiem słońca i pięknej aury. Będziemy zmagać się z załamaniami pogody, które nie śniły się filozofom. W Polsce trzeba mieć pod tym względem zawsze twardą skórę.

Prawdziwy pogodogedon uderzy w nas właśnie dzisiaj, kiedy wszyscy mamy nadzieję na piękny i uroczysty czas z rodziną. W całej Polsce obecne będą nawałnice i burze z gradem - nie możemy się łudzić, że będzie lepiej. Musimy być z całą pewnością przygotowani na najgorsze.

Pogoda w Boże Ciało nas nie rozpieszcza

Według ekspertów z IMGW Boże Ciało nie przebiegnie w Polsce zupełnie spokojnie. Meteorolodzy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej spodziewają się nie tylko burz z gradem, ale również niepokojących wichur. Nie takiej aury sobie na ten dzień życzyliśmy.

W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Na północnym wschodzie oraz w południowej połowie kraju burze, miejscami z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 35 mm

- podają eksperci IMGW.

"Temperatura maksymalna od 19°C, 20°C miejscami na północy, 22°C do 27°C na pozostałym obszarze, cieplej na Opolszczyźnie do 28°C, chłodniej nad samym morzem około 18°C. Wiatr słaby, na północy okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich. W górach porywy wiatru do 60 km/h. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h" - podają synoptycy Instytutu.

Uważajcie na siebie i mamy nadzieję, że jesteście w pełni gotowi na ten niezbyt pogodny, ale z pewnością istotny dzień.