18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec żartów

Burzokalipsa! Huknie grzmotem i gradem, liczne ostrzeżenia

25.07.2020  18:00
Burzokalipsa! Huknie grzmotem i gradem, liczne ostrzeżenia
Burzokalipsa! Huknie grzmotem i gradem, liczne ostrzeżenia Fot: trendobjects/Shutterstock

Burzokalipsa nadchodzi. IMGW wydało wiele ostrzeżeń przed gwałtownymi wyładowaniami atmosferycznymi i mocnymi opadami gradu. Huknie tak mocno, że będzie niebezpiecznie.

Burzokalipsa latem potrafi się zdarzać często. Chociaż teoretycznie jest ładnie i słonecznie, w każdej chwili niebo mogą zasnuć ciemne chmury, a na nasze głowy może spaść niebezpieczeństwo.

Burzokalipsa uderzy w Polskę

IMGW ostrzega dziś przed intensywnymi burzami z gradem w południowych powiatach dwóch województw: małopolskiego i podkarpackiego. Na tych obszarach może być naprawdę niebezpiecznie.

Strefa potencjalnych wyładowań atmosferycznych rozpościera się w całym pasie polskich Karpat, od powiatu nowotarskiego po bieszczadzki. W czasie burz może tam spaść nawet do 30 mm deszczu, a mieszkańcy będą mierzyć się z silnym wiatrem, którego prędkość dojdzie niekiedy do 65 km/godz. 

Jakby deszczu komuś było mało, padać może także grad. Alerty oficjalnie obowiązują do końca dnia, a konkretniej do godz. 23 w Małopolsce i do północy na Podkarpaciu.  

Uważajcie na siebie!

Przeczytaj więcej
Komentarze