18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

burzokalipsa

CZERWONE ALERTY w Polsce. IMGW grzmi, czeka nas armagedon

22.06.2020  10:26
Ostrzeżenia IMGW dla Polski
Ostrzeżenia IMGW dla Polski Fot: Scherbinator/Shutterstock

Kolejny niespokojny, burzowy i bardzo mokry dzień przed nami. Co gorsza, w części Polski będzie bardzo niebezpiecznie. IMGW wydał ostrzeżenia najwyższego stopnia.

Najpierw susza, teraz powodzie, ulewy i groźne burze. Pogoda szaleje w Polsce, a Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed niebezpieczeństwem.

W poniedziałek IMGW wydał "czerwone alerty", czyli ostrzeżenia najwyższego, trzeciego stopnia dla dwóch województw - podkarpackiego i małopolskiego. W południowych powiatach stany wody przekraczają tam progi alarmowe!

Ostrzeżenia hydrologiczne

Najbardziej niebezpiecznie jest nad rzekami Dunajec - od Sromowce Wyżne po Czchów, dalej na rzece Biała Tarnowska, Ropa, Wisłoka, Jasiołka, Wisłok, San. W miejscach tych występuje bardzo duże ryzyko podtopień.

Ponadto IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia (pomarańczowe) dla Ziemi Łużyckiej i Nysy Łużyckiej, oraz województw małopolskiego, wschodniej części śląskiego, południowych krańców świętokrzyskiego, podkarpackiego i południowej części lubelskiego. Ostrzeżenia pierwszego stopnia (żółte) IMGW wydał dla niemal całej wschodniej części Polski.

Ostrzeżenia IMGW

Ostrzeżenia meteorologiczne

To nie koniec złych informacji w poniedziałek. IMGW kolejny dzień ostrzega też przed niebezpiecznymi burzami z gradem. Alerty drugiego stopnia obowiązują w całej Polsce wschodniej, w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. W województwach tych prognozuje się ulewne deszcze i grad, oraz wiatr do 80 km/h.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują w poniedziałek w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, wschodniej  części wielkopolskiego, i województwie śląskim. W miejscach tych prognozuje się ulewne deszcze z burzami i porywami wiatru do 75 km/h. Dodatkowo w południowo-wschodniej części Polski mogą formować się trąby powietrzne.

Ostrzeżenia IMGW
Czytaj także
Przeczytaj więcej